Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Muž zavolal na souseda městskou policii

Muž zavolal na souseda městskou policii

Ve čtvrtek 19. dubna v osm hodin večer zavolal na městskou policii muž, který na tísňové lince požádal o radu a o pomoc při řešení problému se svým sousedem.

Ilustrační foto
21. dubna 2018 - 07:30

Sooused měl oznamovatele opakovaně verbálně napadat. Neurvalé chování souseda se nevyhnulo ani jeho manželce a synovi.

Muž hlídce označil dům, ve kterém daný soused bydlí. Hlídka se na místě pokusila souseda kontaktovat a spor urovnat, nicméně spolupráce se nedočkala. Soused nechtěl situaci řešit, začal znovu nadávat jak na oznamovatele, tak i na strážníky, se kterými se odmítl dále bavit. Sousedské spory nejsou nikdy příjemné ani jednoduché. Událost byla předána správnímu orgánu českobudějovického magistrátu k dořešení. Za přestupek proti občanskému soužití muži hrozí pokuta až 10 tisíc korun.

Lavička utrpěla zásahem patnáctiletého chlapce


Měl zákazu pobytu, nic z toho nedělal
Ve čtvrtek 19. dubna v poledne prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost v ulici Nádražní. Strážníci si zde všimli muže, který odpovídal popisu osoby, která má na základě pravomocného rozsudku vysloven zákaz pobytu na území města Českých Budějovic.

Hlídka k muži přistoupila a vyzvala jej k prokázání totožnosti. Třiačtyřicetiletý muž z Pelhřimovska u sebe neměl žádné doklady a chtěl se prokázat ústně. Na potřebné údaje k ověření jeho totožnosti si ale nemohl vzpomenout. Jak se později ukázalo, tak se pokusil vydávat za svého bratra.

Strážníci muže předvedli na obvodní oddělení Policie ČR, kde byl ustanoven a zároveň bylo potvrzeno, že se skutečně jedná o osobu se zákazem pobytu na území krajského města. Tím se dopustil přečinu maření úředního rozhodnutí, pro které byl již v minulosti řešen. Muže si policisté převzali k dalším nezbytným úkonům.

Jihočeskénovinky.cz informoval o případech  Mgr. David Štýfal, tiskový mluvčí, Městská policie České Budějovice.


(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.)