Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

Muž zůstal nedobrovolně uzamčen na veřejných toaletách

Muž zůstal nedobrovolně uzamčen na veřejných toaletách

Ne příliš příjemné ráno zažil v sobotu ráno muž, který navštívil veřejné toalety na Sokolském ostrově. Někdo ho totiž pravděpodobně uvnitř uzamkl. Strávil zde bezmála dvě hodiny, než přišla pomoc.

WC na Sokolském ostrově
3. prosince 2017 - 07:30

V sobotu 2. prosince krátce před sedmou hodinou ranní vyjížděla hlídka městské policie na Sokolský ostrov. Volání o pomoc, které se ozývalo z veřejných toalet, uslyšel náhodný kolemjdoucí. Ukázalo se, že na jedné z toalet je nedobrovolně uzamčený neznámý muž.

Strážníci na místě zjistili, že dveře vlastními silami neodemknou, proto přivolali pracovníka úklidové společnosti s příslušným vybavením. Ten dveře odemkl a muže pustil ven. Muž v důsledku nepříjemného zážitku naštěstí neutrpěl žádnou újmu na zdraví.


Zákaz řízení motorových vozidel muže neodradil
I přes uložený zákaz řízení motorových vozidel sedl ve čtvrtek v noci čtyřiatřicetiletý muž za volant osobního vozidla. Dokonce vezl dva spolujezdce. Riskantní jízda se mu však nevyplatila. Zastavili ho totiž strážníci. Muže nyní čeká obvinění z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.

Ve čtvrtek 30. listopadu krátce po jedenácté hodině večerní prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na sídlišti Máj. V ulici M. Chlajna strážníci spatřili vozidlo značky Seat, vyjíždějící na hlavní silnici. Za volantem vozidla seděl jim známý muž. Důvodné podezření, že muž řídí bez platného řidičského oprávnění, přimělo strážníky vozidlo okamžitě zastavit. Muž řidičský průkaz pochopitelně neměl. Po prověření řidičského oprávnění v registru řidičů bylo zřejmé, že muž nemá za volantem co dělat. Řidičský průkaz mu byl totiž odebrán v důsledku uložení zákazu řízení motorových vozidel. Strážníci na místo následně přivolali hlídku Policie ČR, která si celý případ převzala k dalšímu šetření.

JIhočeskénovinky.cz informovala Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:mmceskebudejovice)