Svátek má: Filip

Regiony

Velikost textu:

Na Jordánu cvičí profesionální hasiči

Na Jordánu cvičí profesionální hasiči

Hasičský záchranný sbor (HZS) v Táboře oznámil, že ve dnech 12. 9. (čtvrtek), 16. 9. (pondělí) a 20. 9.(pátek) bude provádět na hladině údolní nádrže Jordán cvičení.

Ilustrační foto
14. září 2019 - 07:30

Jak sdělil Ing. Michal Paleček z HZS Tábor, jedná se o každoroční výcvik jednotky. Práce na klidné hladině absolvují všichni hasiči z požární stanice Tábor (tj. 39 výjezdových hasičů + instruktoři). Požární stanice Soběslav má výcvik zase v jiné lokalitě.

Obsahem výcviku je práce na vodě - ovládání a manipulace se záchranným člunem, jízda s motorem i pádly, nácvik záchrany tonoucích osob, vyhledávání osob, zopakování zásad bezpečnosti práce, návyky práce s ochrannými prostředky a další.

„Činnost veřejnosti by neměla být nijak významně narušena. Může dojít vlivem člunu k rušení ´klidu´ rybářů v okolí výcviku,“ uvedl Michal Paleček.


Cvičení je časově závislé na osnově, možnostem daného dne a počasí. Většinou bude hlavní čas výcviku v době od 8 do 15 hod. Jednotky provádějí výcvik nejčastěji v oblasti plovárny či pod mostem z důvodu dobrého nástupu na vodní plochu. V pondělí 16. září na Jordánu začne také dlouho plánovaný (zhruba týdenní) odlov rybí obsádky, který organizuje českobudějovické Biologické centrum Akademie věd ČR. O odlovu budeme brzy samostatně informovat. Obě akce – hasičské cvičení i odlov ryb - se ve dvou dnech uskuteční koordinovaně, nebude docházet k žádným kolizím.   

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák za město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.hzs)