Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Na Lipně závodilo přes šedesát 29erů

Na Lipně závodilo přes šedesát 29erů

Na Lipně v jachtklubu Černá v Pošumaví se od 3. do 6. července konal tradiční závod Vítr a Slunce.

Jachtaři na Lipně - Fireball
8. července 2021 - 07:30

Letos se jel jako závod Evropského poháru juniorské třídy 29er, pro kterou byl stejně jako pro Cadety a Létající Holanďany zároveň mistrovstvím republiky, a jako pohárový závod třídy Fireball.

Na startu se sešlo 62 posádek ze šesti zemí ve třídě 29er, k tomu 30 Fireballů, 14 Cadetů a 10 Dutchmanů. Závodilo se na dvou okruzích, a i přes ne příliš příznivé počasí, se podařilo odjet velmi pěkný závod. Nejvíce rozjížděk se odjelo v pondělí, kdy foukal západní vítr kolem 5 m/s. Závodilo se i v neděli, i v sobotu závodníci vyjeli na vodu, ale žádnou rozjížďku se odjet nepodařilo a v úterý se už na vodu ani nevyjelo.

Tituly mistrů ČR získali Němci Carl Crause a Max Georgi ve třídě 29er (nejlepší českou posádkou byli Tibor a Adam Nevelöšovi – SK Štětí – na 4. místě), Jiří Hrubý (SK Štětí) a Roman Houdek (YC LS Brno) ve třídě Flying Dutchman a Tereza a Anna Marie Dítětovy (YC Neratovice) ve třídě Cadet. Třídu Fireball ovládli Martin Kubový (Jachtklub Toušeň) a Roman Roček (YC Neratovice).Je skvělé, že se podařilo uspořádat tak dobře obsazený závod a pro náš jachting je pozitivní zprávou, že mezi 62 loděmi třídy 29er bylo 19 českých. Konkurence v českém juniorském jachtingu narůstá a některé z těchto posádek už pilně trénují na olympijské třídě 49er, v níž se na Lipně pojede na začátku září juniorské mistrovství Evropy.


Jihoceskenovinky.cz informovala Eva Skořepová, PR manažerka Českého svazu jachtingu.

(jv, jihoceskenovinky.cz foto: Martina Barnetová)