Svátek má: Světlana

Regiony

Velikost textu:

Na VŠTE dokončují studentský klub, otevřen bude v únoru

Na VŠTE dokončují studentský klub, otevřen bude v únoru

Skvělý dárek v podobě studentského klubu dostanou v polovině února, kdy začíná letní semestr, posluchači českobudějovické Vysoké školy technické a ekonomické (VŠTE).

Tomáš Podmajerský, předseda Studentské unie VŠTE
10. ledna 2018 - 07:30

Studentský  klub bude mít zhruba 60 míst a poskytne zázemí těm, kteří třeba čekají na přednášky či semináře nebo bydlí v kampusu na koleji a za posezením či zábavou museli dosud dojíždět do centra města.

„Plní se nám sen, o němž už dva, tři roky na Studentské unii mluvíme. Zvláště v posledním půlroce se ale věci daly do pohybu díky pochopení vedení školy a menzy. Takový prostor zde dosud chyběl,“ říká Tomáš Podmajerský, předseda Studentské unie VŠTE. Ta bude mít na starosti jeho provoz a bude ho využívat i pro své akce.

Zázemí má klub, jehož otevření se plánuje na 12. února, v sousedství menzy, pod níž bude organizačně spadat.

Podle kvestora Jaromíra Vrbky je Studentská unie nejbližším partnerem školy a zaslouží si odpovídající prostor pro realizaci svých aktivit. „Celý koncept klubu si studenti navrhli sami a následně se podíleli i na výrobě vybavení v praktickém pracovišti VŠTE,“ dodává kvestor.

„Mělo by to být místo, kde budou studenti relaxovat, kam zajdou posedět, občerstvit se, vyřídit si věci jako jinde v internetové kavárně, neboť zde bude samostatné a dostatečné wi-fi připojení. Prostě zpříjemní si čas strávený ve škole za ceny, které je nezruinují,“ uzavřel Tomáš Podmajerský.


Českobudějovická Technika má na 4500 studentů technických a ekonomických oborů. A to dvou magisterských a šesti bakalářských s řadou specializací ze strojírenství, dopravy, stavebnictví a ekonomiky. Vedle toho na ní v každém semestru působí ještě na 2000 účastníků celoživotního vzdělávání, kteří sice nemají statut studenta, ale jde o jednu z důležitých činností školy. Tak lze studovat i dvouleté programy European Council of Business Administration, a to magisterský MBA, zaměřený na Finanční management, a bakalářský BBA se zaměřením na Oceňování podniku. Přijímací řízení pro akademický rok 2018/19 trvá do 30. dubna. Jihoceskenovinky.cz informoval Zdeněk Zuntych.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:zz)