Svátek má: Benedikt

Regiony

Velikost textu:

Nabízet padělky se nevyplácí

Nabízet padělky se nevyplácí

Přes šest tisíc kusů převážně textilního zboží neoprávněně označeného ochrannou známkou zajistili minulý týden celníci na jihu Čech.

Padělky
5. července 2019 - 07:30

Na boj proti padělání a pirátství se pracovníci Celního úřadu pro Jihočeský kraj zaměřují soustavně. Využívají při tom svých pravomocí vycházejících z národní i evropské legislativy. Celní orgány jsou oprávněny zasáhnout vůči zboží, které je podezřelé z porušování práv duševního vlastnictví a umožnit držitelům dotčených práv jejich ochranu. 

Na riziko, že prodejci intenzivněji nabízejí padělky v období letních dovolených, reagují celníci prováděním cílených kontrol. Jednu takovou kontrolu provedli minulý týden v provozovně nacházející se v katastrálním území Studánky u Vyššího Brodu. Zde nalezli a následně z důvodu podezření z porušení práv k ochranné známce zajistili 6 059 kusů zboží, převážně textilu, obuvi, galanterního zboží a hraček.

Zajištěné zboží prodejce nabízel pod značkami Calvin Klein, Tommy Hilfiger, Gucci, Nike, Adidas a mnoha dalšími. Celková prodejní hodnota originálních výrobků byla vyčíslena částkou bezmála 15 milionů korun. Zajištěné zboží bylo uloženo ve skladech celní správy.V prvním pololetí roku 2019 jihočeští celníci zajistili padělky různých druhů zboží za více než 26 milionů korun.

Jihoceskenovinky.cz informoval por. Mgr. Emanuel Breicha, tiskový mluvčí CÚ pro Jihočeský kraj.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:cú)