Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Nadace ČEZ přijímá žádosti o výsadbu v grantovém řízení Stromy

Nadace ČEZ přijímá žádosti o výsadbu v grantovém řízení Stromy

Obce a města mohou až do konce července žádat o nadační příspěvek na liniovou výsadbu stromů. Grantový program je zaměřen na zlepšení životního prostředí.

Při výsadbě pomáhají i děti
15. července 2017 - 07:30

O maximální výši příspěvku 150 tisíc korun na podzimní výsadbu stromových alejí mohou od počátku do konce července žádat obce, radnice měst a městské části hlavního města Prahy. Každý žadatel může podat v grantovém řízení Stromy jednu žádost. Finanční spoluúčast žadatele není podmínkou.

O schválení grantové žádosti rozhodne v průběhu srpna správní rada Nadace ČEZ. Všechny stromy financované z nadačního příspěvku v roce 2017 musí být do konce roku vysazeny.


Grantové řízení stromy vyhlašuje Nadace ČEZ od roku 2011. Za rok 2017 bylo pro jarní výsadbu schváleno 24 projektů za celkovou částku 2 772 382 Kč. V jižních uspěly v prvním pololetí hned tři žádosti.

Celkem bylo v programu Stromy dosud podpořeno 343 alejí za celkovou částku více než 40 mil. korun. Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Petr Šuleř za ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Temelín.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:ete čez)