Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Návštěvníci temelínského infocentra soutěží o elektromobil

Návštěvníci temelínského infocentra soutěží o elektromobil

Už jen do neděle mohou návštěvníci temelínského infocentra soutěžit o elektromobil. V neděli Prázdninová soutěž s Joulinkou končí. Hlavní výherce získá elektromobil VW e-Golf na celý víkend.

Elektromobil e-Golf
10.březen 2017 - 07:30

Soutěž je určená pro rodiče s dětmi. Stačí přijít do infocentra, vyzvednout si soutěžní lístek a odpovědět na osm otázek. „Ze všech návštěvníků, kteří k nám během tohoto týdne přijdou, vylosujeme hlavního výherce elektromobilu na víkend. Všechny děti během návštěvy získají drobné dárky, rodiče zase program pro své děti,“ poznamenal tiskový mluvčí elektrárny Marek Sviták.

Elektromobily se pomalu stávají součástí běžného zejména městského provozu. V České republice je v současnosti registrováno více než tisíc elektromobilů, z nichž zhruba třicet patří do vozového parku projektu Elektromobilita ČEZ. Asi nejčastěji lze na elektromobil narazit v Norsku, kde téměř každé třetí prodané vozidlo je na elektrický pohon.


Infocentrum JE Temelín je otevřeno denně od 9 do 16 hodin. Loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín navštívilo 32 tisíc lidí. Dlouhodobě tak zámeček Vysoký Hrádek patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:Jan Luxík)