Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Návštěvnost Temelína trhá rekordy

Návštěvnost Temelína trhá rekordy

Rozhodnutí velké části Čechů trávit dovolenou v atraktivních regionech v tuzemsku potvrzuje mimořádný zájem o prohlídku expozic a exteriérů Jaderné elektrárny Temelín.

Odpoledne u infocentra zpestřili dětem temelínští hasiči
19. srpna 2020 - 07:30

Počet zájemců aktuálně převyšuje kapacity Infocentra umístěného v zámečku Vysoký Hrádek v areálu elektrárny.  Další tisíce lidí míří do autokin, které v Temelíně i Dukovanech fungují. Jen v červenci, po vynucené koronavirové pauze, dorazilo do temelínského infocentra 12 609 lidí. Infocentrum přitom v rámci preventivních opatření mírně změnilo režim, návštěva je stále zdarma, lidé ale musí dodržovat zpřísněná hygienická opatření.

„Zájem je obrovský, lidé volají a píší ze všech koutů republiky. Nejčastěji proto, že si v jižních Čechách plánují dovolenou, chtějí ji trávit aktivně a technika a energetika je zajímá. Vytíženost průvodkyň je skutečně extrémní,“ vysvětluje administrátorka Infocentra Hana Marečková.  

Mimořádný zájem o aktivní dovolenou v atraktivním regionu potvrzuje i David Šťastný zastupující spolek destinačního managementu Českobudějovicko-Hlubocko, jehož součástí je i temelínské infocentrum. „Ukazujeme, že jižní Čechy nejsou jen památky a příroda, ale taky třeba gastronomie nebo právě energetika. A počty návštěvníků dokazují, že to lidé vnímají. Zároveň je to ale i závazek do budoucna,“ dodává Šťastný.

Kromě unikátních expozic, výkladu a například modelů lákají české jaderné elektrárny zájemce o energetiku i na autokina, které pořádají v rámci oslav 20 let provozu Temelín a 35 let provozu Dukovan. I zde evidují mimořádný zájem. Projekcí se zatím zúčastnilo přes 14 000 diváků.


Přehled infocenter Skupiny ČEZ je k dispozici mimo jiné na webových stránkách: https://www.cez.cz/cs/o-cez/infocentra, zajímavostí je také soutěž pro rodiny s dětmi, které mohou získat oblíbené energetické skřítky Joulinku a Watíka.

Program: Dvouhodinový program složený z interaktivní a poutavé přednášky o Jaderné elektrárně Temelín, rozsáhlá expozice o jaderné energetice a také zámecký park, ptačí stezka či zcela nová skluzavka.  

Jihočeskénovinky.cz informovala  Ing. Jana Gribbinová, mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ .

(jv,jihočeskénovinky.cz,foto:ete,h.marečková)