Svátek má: Matěj

Regiony

Velikost textu:

Nedělní zásahy Městské policie Tábor

Nedělní zásahy Městské policie Tábor

Rozsah a charakter záslužné práce městských strážníků v Táboře první prosincový víkend určilo především počasí – sněžení. Kromě obvyklých upozornění na špatné parkování strážníci zasahovali v následujících případech:  

Ilustrační foto
7. prosince 2023 - 07:30

  • 09.44 hod. – nahlášeno vozidlo se staženými okny u restaurace Pintovka – riziko vykradení. Strážníkům se podařilo zjistit tel. kontakt na provozovatele, který o věci vyrozuměl řidiče. Ten se v 10.35 hod. dostavil k vozidlu.
  • 10.38 hod. – oznámeno nezabezpečené vozidlo v Havanské ulici. Majitelka vozu z menší obce byla vyrozuměna zaměstnancem tamního OÚ.
  • 10.44 hod. – hlídka zjistila padlý strom v ulici U Lázní. Předáno HZS.
  • 13.25 hod. – stížnost na ženu odklízející sníh na Budějovické ulici z chodníku na vozovku. Předáno SÚS, která sníh odhrnula.

  • 18.16 hod. – oznámena ležící osoba na chodníku před Briskem. Jednalo se o muže z řad bezdomovců, který byl po posouzení zdravotního stavu lékařem ZZS převezen strážníky na záchytnou stanici.
  • V rámci večerního dohledu v Husově parku zjistili strážníci známého výtečníka, který na sebe upoutával pozornost (byl hlučný, vykřikoval po lidech, snažil se vyprovokovat hlídače z nádraží ČD k napadení, vstupoval do komunikace). Opakovaně tvrdil, že nastupuje do vězení a je mu všechno jedno. Hlídka muže sledovala a zabraňovala v kontaktu s kolemjdoucími. Situace byla vyhrocená, ale k napadení nebo nutnosti užít donucovací prostředky nedošlo (dotyčný dobře zná hranice, kam až může svým chováním zajít).

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, tiskový mluvčí, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:mptabor)Myslíte si, že je u nás cenzura a dochází k omezování svobody projevu?

Ano
transparent.gif transparent.gif
44%
Ne
transparent.gif transparent.gif
29%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
27%