Svátek má: Adolf

Regiony

Velikost textu:

Nejvyšší vánoční stromek rozsvítili v Temelíně

Nejvyšší vánoční stromek rozsvítili v Temelíně

Dva oranžové paprsky vykreslují na šedém plášti chladicí věže obrysy vánočního stromku. Během několika sekund je hotovo.

Temelínský vánoční stromek
4. prosince 2018 - 07:30

Skoro stopadesátimetrový stromek rozzáří třetí chladicí věž. Ta byla jednou z pěti elektráren Skupiny ČEZ, které se takto netradičně připojily k rozsvícení vánočních stromečků ve městech a obcích po celé republice. Akce byla součástí vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“.

Normálně ve tmě nejsou vidět. Pouze červená světla umístěná na vrcholu ve 155 metrech upozorňují na chladicí věže. O prvním adventním víkendu se jedna ze čtyř temelínských dominant rozzářila. Stopadesátimetrový virtuální vánoční strom nešlo přehlédnout. Na chladicí věži číslo tři byl vidět i ze vzdálenosti několika kilometrů. Projíždějící lidé zastavovali a fotili si netradiční pohled, který jim jihočeská jaderná elektrárna nabídla.

Podle energetiků mohlo promítání zkomplikovat především počasí. Silné sněžení nebo hustá mlha mohou dokonce schovat i jinak velmi viditelné chladicí věže. Nakonec byli autoři s výsledkem spokojení. „Promítání bylo součástí vánoční kampaně „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. Kromě obřích projekcí v pěti elektrárnách se například podílíme na adventních oslavách ve více než dvou stovkách měst a obcí,“ upřesňuje marketingová manažerka Skupiny ČEZ Michaela Ziková.

Po mrkajících očích umělce Milana Caise šlo o druhou projekci, kterou ČEZ na temelínské dominantě připravil. „Chladicí věže jsou důležité pro provoz elektrárny, ale někdy je lze využít i takto netradičně. Promítání různých světýlek nebo nazdobení rodinných domků je v Čechách velmi populární. I my jsme se rozhodli navodit vánoční atmosféru,“ poznamenal Jan Kruml, ředitel Jaderné elektrárny Temelín.


Na vánoční stromy zářící na chladicích věžích mohli lidí narazit i v dukovanské elektrárny a v uhelných elektrárnách Mělník, Ledvice a Prunéřov.

Vedle toho Skupina ČEZ podpořila rozsvícení vánočních stromků ve dvacítce obcí v okolí elektrárny. Navíc 1. prosince spustila pro své zákazníky z řad domácností na svém facebookovém profilu vánoční soutěž o rok energie zdarma. O vítězích rozhodnou nejoriginálnější fotky u vánočního stromu na veřejném prostranství s kreativně ztvárněným nápisem #VánočníEnergieodČEZ.  

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:Jan Luxík)