Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

O sportovní hry seniorů Jihočeského kraje je mimořádný zájem

O sportovní hry seniorů Jihočeského kraje je mimořádný zájem

Krajská rada seniorů Jihočeského kraje a Jihočeská krajská organizace České unie sportu pořádají v úterý 5.června 2018 sportovní hry seniorů Jihočeského kraje.

Sportovní hry seniorů
24. května 2018 - 07:30

Záštitu nad hrami převzali Ivana Stráská, hejtmanka Jihočeského kraje, Miroslav Jansta, předseda České unie sportu a Luděk Procházka, ředitel Krajského ředitelství Policie České republiky Jihočeského kraje. Sportovní hry se uskuteční v Českých Budějovicích od 9.00 hodin v areálu Sportovního klubu policie, Jiráskovo nábřeží.

Hlavním cílem organizování sportovních her je propagace pohybových aktivit vhodných pro starší generaci k posílení zdravého životního stylu, navazování přátelských kontaktů seniorů z různých míst kraje i posilování mezigenerační solidarity. Tomuto cíli odpovídají navržené disciplíny, které poskytují možnost účasti různým skupinám seniorů vzhledem k jejich věkovým i zdravotním předpokladům, zapojení studující mládeže v roli organizátorů a rozhodčích i různé doprovodné akce informačního a zábavného charakteru.

Zájem o účast na sportovních hrách je mimořádný. Ke 30. dubnu bylo přihlášeno 50 čtyřčlenných družstev ze všech okresů Jihočeského kraje. Předpokládaná maximální kapacita 200 seniorských sportovců je tímto naplněna a příjem přihlášek je uzavřen.

Festival Vltava Open zahájil turistickou a plavební sezónu

Součástí sportovních her jsou různé doprovodné akce, které jsou určeny pro veškeré zájemce, kteří v průběhu konání sportovní hry navštíví. Co je v tomto směru pro veřejnost připraveno: Členové krajské rady seniorů budou poskytovat informace o poslání Rady seniorů České republiky a postavení krajské rady v této organizaci. Jsou zajištěny informace o poslání Sdružení ochrany spotřebitelů a Sdružení ochrany nájemníků. Zájemci se mohou seznámit s projektem slevových karet Senior Pas, který umožňuje realizovat ve vybrané síti prodejen nákup zboží a služeb ve slevě, navíc je možné zdarma zajistit vyhotovení těchto karet. Rovněž je možnost zapojení ve fotografické soutěži Senior foto, účast na Mezinárodním dni seniorů i zapojení v Pochodu proti diabetu.


Zástupci subjektů, které s krajskou radou spolupracují, budou poskytovat informace o aktuálních výhodách zdravotního pojištění, bezpečnosti v domácím i veřejném prostoru, o zdravém životním stylu. Bude možnost si nechat změřit hodnoty krevního tlaku i množství tuku v těle. V průběhu her se bude o dobrou náladu starat hudební skupina Prot Studio. V stup a veškeré informace jsou zdarma.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Kateřina Koželuhová za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.


(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.shs)