Svátek má: Běla

Regiony

Velikost textu:

O Velikonocích mohou rodiny soutěžit u Temelína o elektromobil

O Velikonocích mohou rodiny soutěžit u Temelína o elektromobil

Program pro děti připravilo na Velikonoce Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín. V doprovodu svých rodičů mohou v zámeckém parku samy najít odměnu. Rodiče mají navíc šanci vyhrát elektromobil na celý víkend.

Elektromobil
14.duben 2017 - 07:30

Velikonoční program s Joulinkou začíná v Temelíně v pátek a potrvá až do pondělí. Navštívit infocentrum, v parku najít indicie, složit z nich obrázek, který pak svého majitele dovede k zasloužené sladké odměně. Takové úkoly připravilo na Velikonoce temelínské infocentrum pro své nejmenší návštěvníky.

„Podobná relativně několikadenní soutěž se nám osvědčila už o jarních prázdninách. Rodiny mohou přijet ráno nebo odpoledne a je jen na nich, jak dlouho se zdrží. Je to hlavně o pohodové procházce za určitým cílem,“ poznamenal Petr Šuleř, vedoucí temelínské komunikace.


Podle představitelů ČEZ rezervace není potřeba, vstupné se také neplatí, infocentrum bude otevřeno každý den od 9. do 16. hodin. Malé ratolesti mohou navíc udělat radost i svým rodičům. „Pokud děti vymalují u nás v infocentru Velikonoční Joulinku a rodiče zanechají na sebe kontakt, zařadíme je do slosování o víkendové zapůjčení elektromobilu,“ dodala Hana Marečková z Infocentra JE Temelín.

Při nepříznivém počasí soutěž poběží přímo v zámečku Vysoký hrádek. Loni Infocentrum Jaderné elektrárny Temelín navštívilo 32 tisíc lidí. Dlouhodobě tak zámeček Vysoký Hrádek patří mezi desítku nejnavštěvovanějších památek jižních Čech.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Marek Sviták, tiskový mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:jan luxík ete)