Svátek má: Otmar

Regiony

Velikost textu:

Obce mohou o příspěvek na výsadbu stromů žádat do konce ledna

Obce mohou o příspěvek na výsadbu stromů žádat do konce ledna

Města a obce, které chtějí na jaře vysázet stromy a dřeviny ve svém katastrálním území, mohou opět o finanční podporu požádat Nadaci ČEZ.

Výsadba stromů v Hluboké nad Vltavou
15. ledna 2018 - 07:30

Nadace ČEZ v rámci grantového programu Stromy může přispět částkou až 150 tisíc korun. Žádosti se podávají elektronicky a uzávěrka pro jarní kolo výsadby je do konce ledna.

Vznik nových stromořadí a obnovu historických alejí, které buď zcela zanikly, nebo už byly přestárlé, podporuje Nadace ČEZ od roku 2011. Maximální výše příspěvku je 150 tisíc korun.

„Ze strany žadatele by mělo jít o výsadbu původních druhů dřevin v podobě alejí a stromořadí, které slouží jako bariéra proti větru a prachu. Dále liniovou výsadbu stromů u veřejných budov či obnovu zeleně na mezích pro možnost hnízdění ptáků. Podpora se týká i výsadby galeriové zeleně podél vodotečí a návesních nádrží,“ přibližuje podporované oblasti Michaela Ziková, ředitelka Nadace ČEZ.


O schválení grantové žádosti rozhodne správní rada nadace, přičemž všechny stromy financované z nadačního příspěvku v roce 2018 musí být vysazeny do konce letošního roku. Města a obce, které lednový termín nestihnou, budou mít příležitost zažádat si o grant, na podzimní výsadbu v druhém kole od 1. června do 31. července.

Románský kostel sv.Voršily v Újezdci patří k nejstarším v České republice


Veškeré potřebné informace o grantovém řízení Stromy, pravidla i formulář najdou zájemci na stránkách Nadace ČEZ. Jihoceskenovinky.cz informoval Marek Sviták, tiskový mluvčí ČEZ, a. s. Jaderná elektrárna Temelín.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:čez,ete)