Svátek má: Sabina

Regiony

Velikost textu:

Oranžové kolo barevně ladilo na zlivských Slavnostech mrkve

Oranžové kolo barevně ladilo na zlivských Slavnostech mrkve

Mrkvové karbanátky či mrkvovou zmrzlinu a mnoho dalších pochutin a nápojů si mohl dát každý, kdo v sobotu 15. srpna zavítal na již desátý ročník Slavností mrkve do Zlivi.

Oranžové kolo na Slavnostech mrkve
21. srpna 2020 - 07:30

A navíc návštěvníci slavností mohli díky Oranžovým handbikům Nadace ČEZ pomoci dobré věci a podpořit svou energií dvě neziskové organizace, které si nakonec rozdělily téměř 100 tisíc korun.

Už tradiční akce je také součástí programu Oranžového roku v okolí temelínské elektrárny. „Lidé jsou spokojení, malý deštíček náladu nezkazil. Oranžové kolo je super. Těší mě, že návštěvníci mohli pomoct jak místní zlivské Charitě, tak vltavotýnským Sadům sv. Prokopa,“ říká starosta Zlivi Radek Rothschedl.

„Mám skvělý pocit. Podařila se bezvadná věc, a to získat podporu pro neziskové organizace. Byla tu spousta lidí, moderátor všechny do šlapání perfektně vtáhnul, všem moc děkuji,“ chválí povedenou akci Václav Běťák ze Sadů sv. Prokopa v mikroregionu Vltavotýnsko. „Zabýváme se pěstováním ovoce v bio kvalitě a sociálním zemědělstvím. Dar využijeme na novou výsadbu jahod a ovocných stromků,“ doplnil spokojený Václav Běťák.  

Slavnosti mrkve jsou inspirovány historickou legendou o tom, že u zlivského kostela kdysi vyrostla mrkev. Sedláci z Hluboké nad Vltavou prý dodali zlivským sedlákům místo semínek květin, které měly okolí kostela zkrášlit, semínka mrkve. A Zlivi se tak mezi lidmi začalo říkat Mrkvanov.


Na fotografii: Šek Nadace ČEZ ředitelce Charity předal starosta Zlivi R.Rothschedl

Jihočeskénovinky.cz informovala  Ing. Jana Gribbinová, mluvčí JE Temelín Skupiny ČEZ .

(jv,jihoceskénovinky.cz,foto:j.gribbinova)