Svátek má: Ljuba

Regiony

Velikost textu:

Oslava Dne Země ve znamení poznávání přírody a třídění odpadu

Oslava Dne Země ve znamení poznávání přírody a třídění odpadu

Kapky poznání je tematický program pro děti z mateřských a prvních stupňů základních škol, který v rámci oslav Dne Země připravila VOŠ a Střední zemědělská škola Tábor.

Tábor
15. dubna 2019 - 07:30

Program pro děti se věnuje přírodě a jejímu poznávání a třídění a recyklaci odpadu. Oslava Dne Země proběhne na náměstí T. G. Masaryka ve středu 17. dubna 2019 od 9 do 16 hodin. Zdravé město Tábor se svými partnery připravilo zajímavý program pro širokou veřejnost. Společnost Elektrowin představí v Táboře akci „Vyskoč nejvýš, recykluj“. Rumpold přispěje informacemi o separaci a recyklaci odpadu. A opět bude i kompost z kompostárny Jarošovice!

Dopolední program Kapky poznání proběhne od 9 do 12.30 hodin a je určen dětem z mateřských škol a prvních stupňů škol základních. Na děti čeká zhruba dvouhodinový program, v jehož rámci se dozvědí důležité informace o přírodě a dále o třídění a recyklaci odpadu. Na památku si děti vyrobí zajímavý výrobek z odpadového materiálu. Autory a realizátory programu pro děti jsou profesorky a studenti Vyšší odborné školy a Střední zemědělské školy Tábor. Škola též poskytne zázemí pro malé účastníky.

Po celý den bude na náměstí prezentován projekt Zdravé město a místní Agenda 21, v němž je Tábor zapojen od roku 2008. Tento projekt podporuje zvyšování kvality veřejné správy, strategického plánování a řízení s ohledem na udržitelný rozvoj a podporu zdraví obyvatel. K dispozici budou též informace z Odboru životního prostředí Města Tábor.

Společnost Elektrowin se představí s akcí „Vyskoč nejvýš, recykluj“, která se věnuje recyklaci elektroodpadů. Návštěvníci si vyzkouší nafukovací skákací atrakci, na které mohou ve dvojicích prověřit svou zdatnost. Cílem je vyskočit co nejvýš a dostat tak pomyslný vysloužilý elektrospotřebič do elektrického „nebe“. K dispozici bude i výstava o recyklaci elektroodpadů. Lidé též mohou přinést a odevzdat malé vysloužilé elektrospotřebiče.

Padesátka dobrovolníků uklízela okolí Dívčic

Součástí Dne Země bude také prezentace společnosti Rumpold. Příchozí se dozvědí potřebné informace o separaci a recyklaci odpadů a prohlédnou si ukázky vytříděného odpadu. Ve spolupráci s Kompostárnou Jarošovice přiveze Rumpold do Tábora opět hromadu kompostu. Kompost bude pro veřejnost volně k odebrání. Součástí prezentace bude i postavička Krtečka.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Lubomír Šrámek, tajemník Městského úřadu Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:tábor)