Svátek má: Benedikt

Regiony

Velikost textu:

Otevírací doba Dolní zahrady zámku Hluboká se ještě prodlouží

Otevírací doba Dolní zahrady zámku Hluboká se ještě prodlouží

Zástupci Národního památkového ústavu a města Hluboká nad Vltavou se dohodli na otevírací době Dolní zahrady zámku Hluboká a vydaly k tomu společné prohlášení.

Hluboká
2. července 2019 - 07:30

Národní památkový ústav a město Hluboká nad Vltavou se dohodly na kompromisním řešení ve věci večerního a nočního zamykání Dolní zahrady na zámku Hluboká. Zahrada se bude od dubna do října zamykat ve 23:00 a od listopadu do března ve 20:00. Ráno bude zahrada po celý rok odemykána v 8:00. Během následujícího období bude správa zámku vyhodnocovat dopad stávajícího režimu na stav zahrady a bezpečnost zámku. Jsme přesvědčeni, že tato dohoda přispěje ke spokojenosti návštěvníků zámeckého parku, občanů města i péči o zámeckou zahradu.


Dohoda začala platit od 1. 7. 2019. Horní zahrada před hlavním vstupem do zámku i padesáti osmi hektarový zámecký park jsou veřejnosti otevřeny bez omezení po 24 hodin denně. Pro zájemce jsou ve vybraných termínech připraveny komentované prohlídky se zkušenými zámeckými zahradníky nazvané Toulky zámeckými zahradami, které je seznámí nejenom s historií hlubockých zahrad a parku, ale upozorní na unikátní stromy a keře a přiblíží, co obnáší celoroční péče o rozlehlý areál. Termíny prázdninových prohlídek se začátkem v 10:00 jsou 6. a 18. července a 3. a 15. srpna.  

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Lucie Jozová za Městský úřad Hluboká nad Vltavou.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)