Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Parník Adalbert Stifter bude již od soboty vozit turisty

Parník Adalbert Stifter bude již od soboty vozit turisty

Výletní loď Adalbert Stifter společnosti Rosenberger - Lipno – Line, s.r.o, která na Lipně provozuje veřejnou lodní dopravu, začne od soboty 14.dubna vozit turisty. Zatím v klidném, jarním rytmu.

Adalbert Stifter
11. dubna 2018 - 07:30

Na vodu byla spuštěna v neděli 8.dubna. Adalbert Stifter a Vltava, což je druhá loď, kterou společnost na Lipenské přehradě provozuje, na jaře poplují o víkendech, svátcích i ve většině všedních dnů. Loď Adalbert Stifter zve k linkovým a okružním plavbám v jižní části vodní nádrže. Tuto loď si mohou skupiny také objednat například na školní výlety nebo firemní večírky. Loď Vltava bude v létě zajišťovat spojení mezi Lipnem nad Vltavou, Frymburkem, Horní Planou a Černou v Pošumaví.

Ceny za jízdenky budou většinou stejné nebo i nižší než v předchozím roce. „Připravili jsme také rodinné jízdenky, při jejichž zakoupení ušetří především rodiny s dětmi. Ceny pro jednotlivce na hlavní trase zůstaly na stejné úrovni. V létě přidáváme plavby pro děti a večerní plavby s hudbou,“ uvádí Karel Andrle, zástupce společnosti Rosenberger -  Lipno-Line, která na Lipně vozí místní i turisty již dlouhá léta.

Loď do vody spouštěl Filip Korostenski, který s jeho těžkou technikou pomáhá na počátku a na konci každé sezóny se spouštěním i vytahováním lodi. „Jednalo se jako vždy o velmi důležitou operaci, které předcházela náročná, precizní příprava. Vždyť parník váží zhruba 80 tun. Spouštění do vody se samozřejmě odehrálo pod dvojitým jištěním pro případ přetržení lana či vázacích prostředků,“ říká Filip Korostenski, který v jižních Čechách provozuje služby spojené s odtahem a vyprošťováním těžké techniky a speciálních vyprošťovacích služeb.


Loď Vltava pro zhruba 100 pasažérů bude v létě spojovat Lipno nad Vltavou, Frymburk, Horní Planou a Černou  v Pošumaví. Větší loď Adalbert Stifter pojme až 250 pasažérů.

Společnost Rosenberger Lipno Line,s.r.o má za sebou rekordní sezónu, na kterou chce letos navázat. Loni jsme přepravili zhruba 50.000 lidí. Jednalo se o naši nejúspěšnější sezónu na Lipně. Zájem nás těší, proto přidáváme plavby navíc,“ uvedl Karel Andrle. Více bude i členů posádky na palubě, kteří budou cestující informovat o zajímavostech, které jsou k vidění na břehu. Budou tak více doplňovat palubní rozhlas.

Pád malého sportovního letadla u Kundratic nepřežily dvě osoby

„Tento rok je navíc významný i z toho hlediska, že si Lipensko připomene 150 let od smrti významného hornoplánského spisovatele, malíře a pedagoga Adalberta Stiftera, který dal název jedné z lodí,“ uzavírá Jiří Mánek z Turistického spolku Lipenska, který se stará o rozvoj cestovního ruchu od Stožce po Rožmberk.


Jihoceskenovinky.cz informoval Pavel Pechoušek za Turistický spolek Lipenska.


(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek)