Svátek má: Josef

Regiony

Velikost textu:

Pátek se v Českých Budějovicích nesl v duchu požárního sportu

Pátek se v Českých Budějovicích nesl v duchu požárního sportu

Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje ovládl Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka, který se konal 8.června 2018 v Českých Budějovicích.

Nejlepší závodníci
12. června 2018 - 07:30

Druhý červnový pátek se v Českých Budějovicích jako každoročně nesl v duchu požárního sportu. Na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje proběhl další závod „Českého poháru ve dvojboji“. Soutěž, která se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, ovládl Jakub Pěkný z HZS Ústeckého kraje.

Soutěž, která se letos konala již po dvanácté, je určena pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů HZS České republiky. Do Českých Budějovic dnes přijelo devět desítek závodníků, z toho tři sportovci reprezentující sbory dobrovolných hasičů, kteří celý den bojovali v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku.

Součtem časů (30,71 s) z disciplíny běh na 100 metrů s překážkami (16,44 s) a výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku (14,27 s) se vítězem celkového dvojboje stal ústecký Jakub Pěkný. Druhý skončil Václav Divoš z HZS Královehradeckého kraje s celkovým časem 30,77 s a pohár pro třetí místo si do HZS Středočeského kraje odvezl Vladislav Filip za čas 30,81 s.


Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Lukáš Hons z HZS Kraje Vysočina s časem 32,84 s. Zcela jistě stojí za zmínku, že jeho čas byl 11. nejlepší v hlavní kategorii závodníků pod 35 let.

Kostel sv. Máří Magdaleny v Jistebnici nechal postavit Ludvík Karel Nádherný

Nejlepším z jihočeských hasičů byl ve dvojboji na celkovém 6. místě Ivan Pěnča z územního odboru Strakonice s časem 32,02 s.

Jihoceskenovinky.cz informovala plk. Ing. Jana Neškodná za Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:hzs)