Svátek má: Ctirad

Regiony

Velikost textu:

Patnáct let Záchranné služby Jihočeského kraje

Patnáct let Záchranné služby Jihočeského kraje

Zdravotnická záchranná služba JčK slaví v letošním roce 15 let svého vzniku.

Pamětní medaile
1. prosince 2020 - 07:30

Při této příležitosti se rozhodl ředitel ZZS JčK MUDr. Marek Slabý ocenit pamětní medailí osobnosti a pracovníky ZZS JčK, kteří se významně podíleli na vzniku a formování nově vzniklé organizace, umožnili svými rozhodnutími a dlouholetou prací její kvantitativní, ale především kvalitativní rozvoj. Zároveň udělil ocenění i kolegům ze složek IZS a dotčených institucí, za jejich vysoce kvalifikovanou podporu, spolupráci a přátelství při řešení společných úkolů.

Aktuální epidemiologická situace bohužel znemožnila uskutečnit plánovaný společenský slavnostní akt. Medaile a pamětní listy proto předal ředitel ZZS JčK oceněným osobnostem individuálně. V uplynulém týdnu převzali ocenění zástupci Hasičského záchranného sboru JčK, Krajského ředitelství Policie ČR a Nemocnice České Budějovice a.s..Je to historicky první medaile udělená Zdravotnickou záchrannou službou Jihočeského kraje. „My zdravotníci se na rozdíl od ostatních kolegů z IZS moc odměňovat a chlubit neumíme, protože záchrana života a zdraví je apriori naší prací a posláním. Proto jsem o medaili dlouho přemýšlel a jsem moc rád, že mohu tímto poděkovat lidem kteří mi pomáhali s budováním jednotné organizace jihočeské záchranné služby“ uvedl k ocenění MUDr. Marek Slabý.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Petra Kafková, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz  foto:zzs)