Svátek má: Lumír

Regiony

Velikost textu:

Péči o opuštěné kočky pro Písek zajistí spolek Kočka v srdci

Péči o opuštěné kočky pro Písek zajistí spolek Kočka v srdci

Péči o nalezené a toulavé kočky pro město Písek od března zajistí spolek Kočka v srdci se sídlem v Hosíně.

Ilustrační foto
18. února 2021 - 07:30

Město Písek vyhlásilo dvě výběrová řízení na zajištění péče o tato zvířata, ale nikdo se do nich nepřihlásil. Proto byl osloven spolek Kočka v srdci, který je ochotný péči o kočky zajišťovat. Rada města na svém jednání 15. února příkazní smlouvu se spolkem schválila.

Město má ze zákona povinnost postarat se o opuštěná a nalezená zvířata. Psi se vozí do útulku ve Strakonicích, péči o kočky na základě smlouvy zajišťuje spolek Písecké kočky. Ten ji ale k 28. únoru tohoto roku vypověděl, město proto muselo hledat nový subjekt, který pro něj péči o nalezené a opuštěné kočky zajistí.

„Smluvní podmínky včetně cenových ujednání jsou podobné jako v případě smlouvy se spolkem Písecké kočky kromě paušálních náhrad, které již platit nebudeme,“ řekl místostarosta Ondřej Veselý.Cena za krmný den pro jednu kočku byla stanovena na 50 korun, to je stejně jako v současnosti. Zájmem města je, aby kočky nezůstávaly v depozitu dlouho, ale aby se co nejdříve dostaly k novým majitelům. Proto je ve smlouvě zahrnuta motivační složka, která spolku přiznává příplatek za umístění kočky do adopce do jednoho měsíce od jejího převzetí.

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, DiS.  tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)