Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Písecká městská policie testuje elektromobil pro své budoucí využití

Písecká městská policie testuje elektromobil pro své budoucí využití

Jízdní vlastnosti, provozní náklady a možnosti budoucího využití prověřují od letošního dubna městští strážníci v Písku u elektromobilu, který na půl roku posílil jejich vozový park.

Elektromobil BMW
5. srpna 2017 - 07:00
„Vozidlo využívají ke své činnosti převážně strážníci okrskáři,“ informuje Jaroslav Rapant, manažer prevence kriminality Městské policie Písek. “Vzhledem k tomu, že vůz máme zapůjčený na šest měsíců a k maximálnímu ujetí šesti tisíc kilometrů, musíme ho trochu šetřit.“

Výhodou elektromobilů jsou především nízké náklady na provoz, spolehlivost a bezhlučný chod. Nelze pominout také skutečnost, že šetří životní prostředí a nezamořují vzduch škodlivými spalinami. Není vyloučeno, že strážníci budou elektromobily časem více využívat.


„Město Písek je otevřené projektům elektromobility,“ říká Jan Venclík z odboru investic a rozvoje MěÚ Písek. „V nejbližší době budeme pořizovat dva vozy pro potřeby města, resp. městské domovní správy. V červnu byla k tomuto nákupu potvrzena dotace ve výši 440 tisíc korun ze Státního fondu životního prostředí.“

Elektromobil BMW i3 zapůjčila bezplatně městu společnost ACR auto a.s. v rámci projektu Smart City, uvedla pro Jihoceskenovinky.cz Mgr. Irena Malotová  tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:mú)