Svátek má: Horymír

Regiony

Velikost textu:

Písečtí v Bad Leonfeldenu pracovali i oslavovali

Písečtí v Bad Leonfeldenu pracovali i oslavovali

V závěru října se v Horním Rakousku uskutečnily dvě významné aktivity naplňující v srpnu podepsané Memorandum o spolupráci mezi Pískem a Bad Leonfeldenem.

Písek
3. listopadu 2019 - 07:30

Ve čtvrtek 24. října se uskutečnil workshop expertů obou měst v oblastech hospodářství, životní prostředí a sociální problematika.

„Tři desítky odborníků z obou měst u kulatých stolů diskutovaly a vyměňovaly si své zkušenosti s cílem najít případné průsečíky pro další vzájemné aktivity včetně možných přeshraničních projektů. Odpoledne bylo věnováno exkurzím, jednalo se o návštěvu firem realizujících smart řešení, dále jsme zavítali do seniorského domu a navštívili outdoorový park u lázeňského hotelu Vortuna,“ přibližuje průběh pracovního setkání Edita Kučerová z odboru školství a kultury.

O den později, v pátek 25. října, se do Bad Leonfeldenu vydala delegace města Písku vedená starostkou města Evou Vanžurovou na slavnostní večer k 30. výročí pádu železné opony a otevření hranice. Vedle starostů obou měst zde byla hostem také velvyslankyně České republiky v Rakousku Ivana Červenková. Prácheňskou kulturu do programu vneslo taneční vystoupení píseckých baráčníků.„Obě akce jsou součástí seriálu aktivit, na které město Písek společně s Bad Leonfeldenem jako partnerem požádalo o finanční podporu z Fondu malých projektů Rakousko – Česká republika v rámci programu Interreg V-A. Žádost s názvem Bad Leonfelden a Písek se poznávají byla regionálním monitorovacím výborem schválena k financování ve výši téměř 20 tisíc EUR. Aktuálně je očekáváno doručení smlouvy o financování projektu, kterou projedná listopadová Rada města Písku,“ dodává Edita Kučerová.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová  tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.písek)