Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Písek: Lávka přes Otavu na Portyči je už otevřená

Písek: Lávka přes Otavu na Portyči je už otevřená

Lávka přes Otavu spojující Jablonského ulici s nábřežím 1. máje je již otevřená.

Lávka přes Otavu
12. ledna 2018 - 07:30
 
„Na jednání, kterého se zúčastnil revizní technik i projektant této lávky, bylo konstatováno, že objekt je v provozuschopném stavu. Lávka byla okamžitě otevřena pro veřejnost,“ upřesňuje Lenka Gareisová z Městských služeb Písek. „Nad rámec běžných kontrol, které se pravidelně provádějí, se zde do budoucna chystá opakované měření sledující případný pohyb mostní konstrukce,“ dodala.

Správce městských komunikací, Městské služby Písek, po konzultaci s revizním technikem mostních konstrukcí přistoupil k uzavření lávky přes Otavu v polovině prosince minulého roku proto, aby mohla být provedena další šetření nad rámec běžných kontrol a revizí a vyloučila se možnost závady či konstrukční vady. Patnáct let starý objekt je totiž podobné konstrukce jako nedávno zřícená lávka v pražské Tróji, která však byla podstatně starší.


„Děkujeme za trpělivost všem obyvatelům Písku, kteří byli zvyklí lávku využívat a její uzavření jim způsobilo potíže. Jsme rádi, že nyní můžeme být v klidu a vědět, že pohyb po lávce je zcela bezpečný,“ dodává místostarosta Jiří Hořánek.

Jihoceskenovinky.cz informovala Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.měú)