Svátek má: Vojtěch

Regiony

Velikost textu:

Písek má nové elektronické úřední desky a infoboxy

Písek má nové elektronické úřední desky a infoboxy

Elektronické úřední desky jsou napojeny přímo na data z městského úřadu i spisovou službu a umožňují nahlížet 24 hodin denně na všechny aktuálně zveřejněné dokumenty.

Elektronická úřední deska u Nového mostu
26. dubna 2020 - 07:30

V rámci postupné digitalizace veřejné správy byly pořízeny dvě nové elektronické úřední desky, které najdete u Nového mostu a na Velkém náměstí. Dále má Písek několik nových interaktivních infoboxů umístěných v širším centru města a interiérovou dotykovou info-obrazovku do Turistického informačního centra.

„Elektronické úřední desky jsou součástí projektu Zvyšování efektivity a transparentnosti veřejné správy prostřednictvím rozvoje využití a kvality systému informačních a komunikačních technologií. Infoboxy byly pořízeny z projektu Rozvoje konceptu eCulture ve městě Písek. Veškerá zařízení dodala firma EMAM, s. r. o. za celkovou cenu 1,3 milionu korun bez DPH. Oba projekty byly podpořeny dotačními prostředky Evropské unie z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP),“ informuje Miloš Prokýšek z organizační složky Smart Písek.


Elektronické úřední desky jsou napojeny přímo na data z městského úřadu i spisovou službu a umožňují nahlížet 24 hodin denně na všechny aktuálně zveřejněné dokumenty. Výhodou je, že zařízení není omezeno plochou jako fyzické úřední desky a je tedy uživatelsky velmi přívětivé, zejména co do přístupnosti a přehlednosti zveřejněných materiálů. Infokiosky napojené na piseckem.cz nabízejí uživatelům na jednom místě přehledné turistické tipy a informace z Písku a okolí.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)