Svátek má: Marián

Regiony

Velikost textu:

Písek: Po demolici depa přibyde u pošty třicet parkovacích míst

Písek: Po demolici depa přibyde u pošty třicet parkovacích míst

V lokalitě naproti poště mezi ulicemi Žižkova a Komenského v Písku, která je v současnosti využívána jako parkoviště, přibyde několik desítek míst pro odstavení vozů.

Ilustrační foto
17. února 2018 - 07:30

Město nechá zbourat budovu bývalého poštovního depa a plechové autodílny. Radní na svém únorovém jednání schválili návrh zadání veřejné zakázky na demolici zmíněných objektů.

„Stavba je součástí areálu, který dříve sloužil pro účely firmy TELECOM,“ říká Václav Filip z odboru investic a rozvoje.

Dnes je tato plocha využívána k parkování a ke stejnému účelu bude zatím sloužit i uvolněný prostor, který zde po demolici objektů vznikne. Půjde však pouze o provizorní řešení.

„Město má zpracovánu studii na zástavbu proluky na nároží ulic Žižkova a Komenského a dále na výstavbu několikapodlažního parkovacího domu pro bezmála 250 aut v přilehlém areálu,“ informuje místostarosta Josef Knot. Jak dále uvádí, stávající parkoviště zdaleka nepojme tolik vozů a nemá pro tento účel ani odpovídající parametry. Většina aut tu parkuje víceméně nadivoko.

Na parkovacím domě, jako nejlepším řešení tohoto prostoru, se ve většině shodli i písečtí zastupitelé. Ten by totiž výrazně odlehčil od stojících i projíždějících vozů historickému centru města.

„Objekt je navržen jako terasovitý, objemově odstupňovaný, s jedním zapuštěným podlažím do stávajícího terénu a třemi nadzemními tak, aby co nejméně obtěžoval svou robustností majitele sousedních pozemků a domů,“ vysvětluje městský architekt Josef Zábranský.

„Zbourání depa lze považovat za první etapu, díky které přibyde kousek od centra zhruba třicet nových míst k parkování,“ doplňuje místostarosta Josef Knot.


Investiční záměr bude pokračovat plánovanou stavbou parkovacího domu, jehož povolovací proces by měl být zahájen ještě v letošním roce, kdy je plánováno podání žádosti o vydání územního rozhodnutí. Termín samotné stavby však zatím není znám, někteří vlastníci sousedních pozemků s ní totiž nesouhlasí.

„Jejich hlavním protiargumentem je obava ze zvýšené hlučnosti a prašnosti kvůli navrhovanému vjezdu ze Žižkovy ulice,“ dodává Václav Filip.

Výstava ORCHIDEJÍ, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin


Předpokládaná cena za demolici depa a plechové autodílny činí zhruba šest milionů korun bez DPH. Pokud vše půjde podle plánu, mělo by se začít bourat už letos v dubnu. Práce potrvají dva měsíce.

Jihoceskenovinky.cz informovala Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch)