Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Písek zavádí odpadové nádoby na jedlé oleje a tuky

Písek zavádí odpadové nádoby na jedlé oleje a tuky

V ulicích Písku budou nově umístěny odpadové nádoby na jedlé oleje a tuky, dosud mohli obyvatelé města odevzdávat tento druh odpadu ve sběrných dvorech.

Ilustrační foto
14. března 2023 - 07:30

Po městě bude v průběhu dubna rozmístěno 30 sběrných nádob o objemu 240 litrů. Rada města schválila uzavření smlouvy o spolupráci při likvidaci odpadů se společností EKO-PF, s. r. o., která městu bezplatně zapůjčí sběrné nádoby a zajistí svoz tohoto druhu odpadu i jeho likvidaci.

„Rozšiřujeme nabídku služeb pro naše občany v oblasti odpadového hospodářství. Slibujeme si od toho, že se díky dostupnosti nádob na jedlé oleje a tuky sníží počet lidí, kteří budou tento odpad vylévat do kanalizace,“ řekl radní pro životní prostředí Martin Brož.

Kvůli tomu, že tuky a jedlé oleje často končí v kanalizaci, dochází k postupnému zanášení potrubí, které je nutné čistit speciální technikou, a to je velmi nákladné.

Písek vyhlásil nový ročník participativního rozpočtu

Město Písek věnuje už řadu let odpadovému hospodářství velkou pozornost a snaží se podporovat své obyvatele v třídění. Lidé mají ve městě k dispozici nejen nádoby na papír, plast a sklo, ale i na bioodpad, kovy a elektro. Díky tomu, že je občané hojně využívají, se Písek už několik let řadí mezi města s nejnižší produkcí směsného odpadu v České republice, na jednoho obyvatele tu připadá 143,9 kg směsného odpadu ročně. Daří se tak snižovat množství komunálního odpadu ukládaného na skládku.

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.měú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%