Svátek má: Mikuláš

Regiony

Velikost textu:

Pivovar podpoří nemocnici zajímavým finančním darem

Pivovar podpoří nemocnici zajímavým finančním darem

Měšťanský pivovar Dudák Strakonice, jenž je jediným pivovarem v republice, který vlastní město, podpoří částkou 50 000 Kč zdejší nemocnici a během léta i nealkoholickým Driverem.

Z předání
20. července 2019 - 07:30

Ředitel pivovaru Dušan Krankus se tak rozhodl při příležitosti 370. výročí založení podniku. Zdravotnické zařízení využije peníze na koupi nového ultrazvuku pro dětské oddělení. Část podpory dodá pivovar nemocnici formou svých nealkoholických piv Driver, čímž obohatí pitný režim pacientů v nemocnici.

Podle ředitele pivovaru Krankuse „pivo obsahuje potřebné minerály, bílkoviny, vitaminy, antioxidanty, čistou vodu. Během léta postupně do nemocnice dodáme 1 000 nealko piv, která pacientům zpestří jídelníček. S nemocnicí fungujeme v jednom městě, navíc se s ředitelem Tomášem Fialou dobře známe. Nemocnice má v okolí výborný zvuk a my ji chceme touto formou podpořit.“ A hned dodává, že i v příštím roce chce nemocnici přispět znovu. „Vzniká nová tradice,“ doplňuje.

Šek si Tomáš Fiala slavnostně převezme na pivovarských výročních oslavách, které se chystají na sobotu 24. srpna.Ředitel nemocnice Tomáš Fiala oceňuje, že nápad s nealkoholickým pivem přišel v době, v níž celá republika zažívala velice parný začátek letních prázdnin a na území České republiky padaly desítky teplotních rekordů: „Pitný režim na lůžkovém oddělení je velice důležitý. Samozřejmě klíčový je souhlas ošetřujícího lékaře.“

Na fotografii: Zleva ředitel pivovaru Dušan Krankus, hlavní sestra nemocnice Edita Klavíková a její ředitel Tomáš Fiala.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Pavel Pechoušek za Měšťanský pivovar Dudák Strakonice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:p.pechoušek)