Svátek má: Barbora

Regiony

Velikost textu:

Podnapilý muž zneužíval tísňovou linku, skončil v poutech

Podnapilý muž zneužíval tísňovou linku, skončil v poutech

Ve čtvrtek 31. prosince v devět hodin večer přijalo operační středisko městské policie oznámení o dětech odpalujících pyrotechniku na Pražském předměstí. Strážníci však po příjezdu na místo žádné takové jednání neshledali.

Ilustrační foto
8.leden 2016 - 10:00

Nalezli zde pouze jim známého muže bez domova, který se dožadoval svezení vozidlem městské policie. Osmnáctiletý podnapilý muž začal vyhrožovat, že pokud strážníci nepřistoupí na jeho požadavky, bude neustále volat na tísňovou linku. Strážníci muže důrazně poučili o důsledcích takového jednání a z místa odjeli.

O půl hodiny později však operační středisko přijímalo opětovný telefonát výše uvedeného muže. Tentokrát muž sděloval, že na Strakonické ulici nalezl volně pobíhajícího psa. Strážníci po příjezdu na místo však nalezli pouze samotného muže. Na jejich dotaz týkající se údajně nalezeného psa odvětil, že oznámení bylo smyšlené a jeho cílem bylo přivolat strážníky na místo. Vzápětí pokračoval v hrubém jednání vůči strážníkům a častoval je nevybíravými výrazy. Přitom několikrát téměř upadl a sotva se držel a nohou. Strážníci proto následně rozhodli o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici. To se však muži nelíbilo a strážníky, kteří mu stáli v cestě, se snažil napadnout. Ti museli proti muži použít donucovací prostředky a nasadit mu služební pouta. Muž si v důsledku svého agresivního chování způsobil drobné krvácející zranění, které si ještě před převozem na protialkoholní záchytnou stanici vyžádalo lékařské ošetření.


Po vystřízlivění se bude dotyčný výtečník zpovídat nejen z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci a přestupku proti občanskému soužití, ale i z přestupku podle zákona o elektronických komunikacích. Za jeho zlomyslné volání na číslo tísňové linky mu hrozí pokuta až 200 tisíc korun.

Opřípadu informovala Jihoceskenovinky.cz Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz.foto:arch.)