Svátek má: Čeněk

Regiony

Velikost textu:

Přátelství je to nejdůležitější, co vám sport může přinést

Přátelství je to nejdůležitější, co vám sport může přinést

Mladé úspěšné olympioniky přijala ve středu 27. září hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská spolu s dalšími vedoucími představiteli kraje.

Hejtmanka Stráská ocenila mladé olympioniky
28. září 2017 - 07:30

Hejtmanka Stráská ocenila mladé úspěšné olympioniky a popřála jim, aby si bojovného ducha a smysl pro fér hru přenesli i do života. Ocenila nejen jejich snahu dobře reprezentovat Jihočeský kraj na VIII. letní olympiádě dětí a mládeže, která se uskutečnila letos v červnu v Brně, ale vyzdvihla také jejich bojovného ducha a smysl pro fér hru.

„Pořádání olympiády pro mládež považuji za důležité hlavně v dnešní době, kdy máme tendenci využívat výdobytků moderní doby ve prospěch vlastní pohodlnosti a málo se tak učíme tomu, co sport přináší, tedy soutěžení, obratnosti a smyslu pro fér hru. Právě tyto znalosti nám však dají do života víc, než mnohdy zbytečné vědomosti. Přeji Vám, abyste si zápal pro sport, bojovnost a schopnost hrát fér dokázali přenést i do života,“ uvedla hejtmanka Ivana Stráská a popřála všem mladým olympionikům, aby si schopnost chápat soupeře jako svůj vzor a ne jako nepřítele dokázali přenést i do reálného života.


„Přátelství je to nejdůležitější, co vám sport může přinést, jak může potvrdit i zde přítomný předseda České unie sportu na jihu Čech František Vavroch. Právě s ním jsem v aktivní éře hrával fotbal a jsem velmi rád, že tehdy vzniklé přátelství přetrvalo dodnes,“ prozradil náměstek Hroch.

Jihočeským reprezentantům se podařilo vybojovat celkem 48 medailí, z toho 22 zlatých, 15 stříbrných a 11 bronzových ve dvaadvaceti sportovních a jedné doprovodné disciplíně. Obsadili tak 11. místo mezi 14 kraji s celkovým ziskem 257 bodů. Výprava měla 330 účastníků, z toho 273 sportovců a 54 trenérů s vedoucími. Vlajkonošem výpravy byl olympijský reprezentant ve windsurfingu Karel Lavický.  

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)