Svátek má: Libuše|Amálie

Regiony

Velikost textu:

Preventivní divadelní představení „Mě neoklameš, šmejde!"

Preventivní divadelní představení „Mě neoklameš, šmejde!"

Jihočeský kraj, města, policisté a strážníci spojili v letošním roce své síly při realizaci preventivních divadelních představení, které mají seniorům pomoci rozpoznat manipulativní a falešné chování podvodníků.

Z akce
16. listopadu 2019 - 07:30

Ve dnech 9., 23. října a 13. listopadu v odpoledních hodinách v Českých Budějovicích, Táboře a Třeboni proběhla představení pod názvem „Mě neoklameš, šmejde!", kterého se účastnilo více než 200 seniorů.

Herci z nezávislé divadelní skupiny PNUtí z Prachatic sehráli seniorům sedm scének, které vycházely ze skutečných případů nekalých praktik podvodníků. Byť se jednalo o velmi závažné téma, dokázali herci s humorem a nadsázkou tato jednání seniorům přiblížit a upozornit je na celou řadu důležitých skutečností, kterých by se měli při setkání s podvodníky vyvarovat.

Jednotlivé scénky byly vždy doplněny odbornými komentáři přítomných policistů a strážníků a to jak se nenechat napálit, jak reagovat, pokud se seniory někdo pokusí okrást o jejich mnohdy celoživotní úspory a jak případně takovéto situace ve spolupráci s policisty či strážníky řešit. V závěrečné scénce si zahráli dokonce i sami senioři, kdy jejich úkolem bylo včas rozpoznat nekalá jednání podvodníků.V závěru setkání bylo přímo na místě zodpovězeno i několik věcných dotazů ze stran seniorů. Každý z účastníků představení si odnesl nejenom řadu rad a ponaučení, ale na závěr i malý dárek v podobě preventivních publikací a reflexních prvků. Poslední představení se v tomto roce odehraje ještě 20. listopadu v Písku.

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)