Svátek má: Františka

Regiony

Velikost textu:

Projekt Vltavské cyklostezky pomůže nejen turistickému ruchu

Projekt Vltavské cyklostezky pomůže nejen turistickému ruchu

Unikátní projekt Vltavské cyklostezky pomůže nejen turistickému ruchu, ale usnadní i běžný život Jihočechů.

Ilustrační foto
7. května 2020 - 07:30

Téměř 189 kilometrů dlouhá cyklostezka by měla během následujících pěti let propojit některé z nejkrásnějších míst Jihočeského kraje. Potvrdil to radní pro dopravu Jiří Švec po pravidelném jednání Centrální komise Ministerstva dopravy, které se konalo v úterý 28. dubna. Zde bylo rozhodnuto, že většina nákladů projektu Vltavské cyklostezky v celkové výši přesahující jednu miliardu korun, bude uhrazena ze státního rozpočtu.

„Projekt, jehož nositelem je Jihočeský kraj, počítá v příštích pěti letech s vybudováním cyklostezky o celkové délce téměř 189 kilometrů mezi Novou Pecí až po soutok Vltavy a Lužnice,“ uvedl radní Švec, podle něhož cyklostezka nejen zpřístupní pro turisty a návštěvníky Jihočeského kraje takové kulturní a turistické zajímavosti, jako je například Rožmberk nad Vltavou, Vyšší Brod, Zlatá Koruna či České Budějovice, ale zároveň přispěje i k bezpečnému každodennímu dojíždění do škol a do zaměstnání.


„Na úterním jednání Centrální komise Ministerstva dopravy bylo schváleno, že celkové náklady na projektovou přípravu, majetkoprávní vypořádání a vlastní realizaci, které přesahují miliardu korun, budou uhrazeny především ze státního rozpočtu,“ zdůraznil radní Švec a dodal, že tímto krokem dochází k naplnění jedné z části Memoranda o vzájemné spolupráci při přípravě a realizaci projektu Vltavské cyklostezky, které v loňském roce uzavřel Jihočeský kraj a 21 měst a obcí. „Je to velký úspěch kraje, neboť je to v podstatě jediný takto rozsáhlý projekt cyklostezky na území České republiky individuálně podpořený z centrální úrovně“, uzavřel Švec.   

Jihoceskenovinky.cz informovala Bc. Hana Brožková za Krajský úřad Jihočeského kraje, České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto.arch)