Svátek má: Brigita

Regiony

Velikost textu:

První ročník výstavy JIHOČESKÝ RYBÁŘSKÝ DEN v Českých Budějovicích

První ročník výstavy JIHOČESKÝ RYBÁŘSKÝ DEN v Českých Budějovicích

V sobotu 2. prosince 2017 se uskuteční na Výstavišti České Budějovice první ročník výstavy JIHOČESKÝ RYBÁŘSKÝ DEN.

Ilustrační foto
29. listopadu 2017 - 07:30

„Rádi bychom u nás na Výstavišti zavedli tradici rybářských výstav. Zvu všechny rybáře a fanoušky rybolovu, aby si nenechali ujít tuto výjimečnou akci. Většina rybářů v tomto období, včetně mě, má pruty a veškeré náčiní uklizené a zde bude šance se v čase zimního klidu inspirovat na další rybářskou sezónu, ale také využít začátek adventního času a pořídit vánoční dárky," říká projektový manažer výstavy Jan Švejda.

„Chybět nebude ani rybářský simulátor, který věrně napodobuje chytání ryb, takže na své si přijdou i malí návštěvníci. Kdo by si chtěl vyzkoušet své střelecké dovednosti, může vyzkoušet laserovou střelnici a „lovit“ kormorány.“ dodává Jan Švejda.


Na výstavě bude zastoupení kaprařiny, muskařiny, přívlače, mořského rybolovu a jiných oborů. Bede zde nabídka rybářského oblečení, vybavení do přírody, sonarů, zavážecích lodiček, nástrah, návnad, krmení i rybářské kajaky, čluny, motory, pruty, navijáky, nebo rybářské novinky.

Můžete se zúčastnit odborné přednášky a doprovodného programu, jako je rybářský trenažér, ukázky filetování, zpracování a ochutnávky rybích specialit, prezentace sportovního rybolovu, produkčního rybářství a mnoho dalšího.

Jihoceskenovinky.cz informovala Mgr. Michaela Čeňková z Výstaviště České Budějovice a.s.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.mmp)