Svátek má: Otýlie

Regiony

Velikost textu:

Prvním občánkem Písku narozeným v roce 2022 je Nela

Prvním občánkem Písku narozeným v roce 2022 je Nela

Prvním letošním občánkem Písku narozeným v písecké nemocnici je holčička Nela Dobiášová, která přišla na svět minutu po silvestrovské půlnoci. Jejími šťastnými rodiči jsou Helena a Ivan Dobiášovi.

Předání kytice a šeku
6. ledna 2022 - 07:30

Maminku v úterý v porodnici navštívily starostka Eva Vanžurová a vedoucí odboru školství a kultury Marie Cibulková, aby jí předaly kytici a malou pozornost od města Písek a také šek se symbolickou částkou 2022 pro miminko. Prvnímu píseckému občánkovi je tradičně věnována částka, která odpovídá roku jeho narození.

Holčička po narození vážila 3 550 g a měřila 50 cm, doma na ni již čeká sestřička Barunka. Ta se narodila před dvěma lety na Silvestra, nechybělo tedy mnoho a děvčata mohla slavit narozeniny ve stejný den. Nelinka si podle maminky dala s příchodem na svět trochu na čas, protože termín porodu byl vypočten na 25. prosince. Helena Dobiášová si pochvalovala přístup personálu písecké porodnice. „Moc jim za všechno děkuji. Všem nastávajícím maminkám mohu porod ve zdejší porodnici jen doporučit,“ řekla.

Toník je prvním českobudějovickým miminkem, vážil 3,77 kilo

Nela vstupuje do života hned s několika primáty. Kromě toho, že je prvním letos narozeným píseckým občánkem, je také prvním jihočeským miminkem roku 2022 a zároveň patří mezi první čtyři děti narozené v ČR tomto roce. Ve stejný čas přišla na svět Emily ve Fakultní nemocnici Plzeň, Julie v jihlavské nemocnici a Ondřej v karlovarské nemocnici. Malé Nele a její mamince přejeme pevné zdraví!
Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.czfoto:arch.měú)