Svátek má: Svatoslav

Regiony

Velikost textu:

Správa Národního parku Šumava oceňuje snahu Jihočeského kraje

Správa Národního parku Šumava oceňuje snahu Jihočeského kraje

Správa Národního parku Šumava oceňuje a podporuje snahu Jihočeského kraje akcelerovat veřejnou diskuzi na téma dopadů globální změny klimatu na lesy České republiky a Střední Evropy, z nichž jednou je i sucho a gradace lýkožroutů.

Šumava
16. října 2019 - 07:30

Správa Národního parku Šumava zároveň považuje za velmi moudré, směřovat exkurzi spojenou s touto debatou do lesů v okolí Boubínského pralesa. Tento prales je totiž důkazem, že gradace lýkožrouta smrkového byly a jsou přirozenou součástí přírodních lesů a nemusí být tedy každý zvýšený výskyt tohoto hmyzu jen projevem sucha a změny klimatu, píše se v Prohlášení Správy Národního parku Šumava k debatě JČ kraje ve Vimperku..


Správa Národního parku Šumava se však této veřejné debaty sama nezúčastnila. A to ze dvou důvodů: První z nich je technicko–organizační. Pozvání na debatu přišlo 4 dny před jejím konáním (2 pracovní dny) a tak krátká lhůta neumožňuje dostatečně vhodně změnit program Správy.


Druhým je skutečnost, že tato debata je zřetelnou součástí PR kampaně placené Jihočeským krajem, která je, společně se žalobou proti Správě NP Šumava a MŽP, směřována proti návrhu zonace Národního parku Šumava. Nejde tedy o „normální“ diskuzi, ale o marketingový produkt, jehož cílem je diskreditace kroků Správy. Je tedy pochopitelné, že na takové akci se Správa nemůže aktivně podílet.
V zámečku, pojmenovaném po svém zakladateli Ernestinum, se kromě jiných expozic, nachází  stálá expozice, věnovaná životu a dílu světoznámého fotografa Františka Drtikola (1883-1961), příbramského rodáka.


Jihoceskenovinky.cz informoval Jan Dvořák, tiskový mluvčí Správy NP Šumava.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:npš,š.rosenkranz)