Svátek má: Vladislav

Regiony

Velikost textu:

Stavba Centra pro seniory v Táboře „běží jako po drátku“

Stavba Centra pro seniory v Táboře „běží jako po drátku“

Výstavba jedné z nejzásadnějších investic v novodobých dějinách města Tábora – Centra pro seniory – pokračuje v prostoru před nemocnicí plynule podle harmonogramu.

Stavba Centra pro seniory
18. června 2020 - 07:30

Zhotovitelská firma Spilka a Říha v polovině června dolila betonem základovou desku objektu domu se zvláštním režimem. V sousedním objektu budoucího domu s pečovatelskou službou se dělníci pohybují už ve třetím nadzemním podlaží.

Cílem stavební firmy je do zimy objekty tzv. zavřít, aby se dalo dělat uvnitř. Pečovatelský dům je železobetonová skeletová konstrukce se zdivem jako výplní, mezi jednotlivými byty pro zajištění vyšší hlukové neprůzvučnosti jsou akupříčky.  Okna zde budou hliníková a odlesk trojskel bude nazelenalý či namodralý, což mj. zvýší vizuální dojem ze stavby.   

Stavbu si v pondělí 15. 6. prohlédli starosta Tábora Štěpán Pavlík, místostarostka Olga Bastlová a vedoucí Odboru investic a strukturálních fondů Karel Hotový. Starosta ocenil především zatímní plynulý průběh výstavby.

„Je to zásluhou schopností prováděcí firmy i precizní práce stavebního dozoru. Když obě složky takto odborně zdatně kooperují, znamená to nekrkolomnou cestu k výsledku i předpoklad, že výsledek bude potřebně kvalitní,“ uvedl Štěpán Pavlík.

Cena stavby je téměř 240 mil. Kč vč. DPH. Hotova bude v únoru roku 2022. Město na ni získalo už dvě dotace: 40,8 mil. Kč na dům se zvláštním režimem pro 45 klientů s diagnózami stařeckých demencí od Ministerstva práce a sociálních věcí a nově 9 mil. Kč na pečovatelský dům  pro 25 klientů od Ministerstva pro místní rozvoj.

Nové centrum dále zahrne sídla sociálních organizací, centrální vývařovnu a centrální prádelnu.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:měú)