Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

Stráská: Jsem hrdá, že se jihočeské nemocnice stále drží na špici

Jedno absolutní vítězství a k tomu dvě první, tři druhá, jedno třetí, jedno čtvrté, jedno páté, jedno šesté a jedno sedmé místo. S tímto úspěchem se může pochlubit hned šest z osmi jihočeských nemocnic, jejichž jediným akcionářem je kraj.

Hejtmanka Ivana Stráská
2. prosince 2017 - 07:30

Vyplývá to z letošních výsledků prestižní celorepublikové soutěže Nemocnice roku pořádané neziskovou organizací HealthCare Institute.

„Jsem nesmírně hrdá na to, že se se naše nemocnice stále drží na špici a to nejen v soutěžích. Zejména v reálném životě se ukazuje, že může být jihočeské zdravotnictví vzorem pro celou Českou republiku,“ zdůraznila hejtmanka Ivana Stráská.

Absolutním vítězem uvedené soutěže se stala Nemocnice Písek, čtvrtou příčku obsadila Nemocnice Prachatice a na místě pátém skončila Nemocnice Strakonice.

„O tom, že máme na jihu Čech nejen dobré zdravotníky, ale i hospodáře, svědčí umístění našich nemocnic v kategorii Finanční zdraví,“ uvedla Stráská s tím, že mezi akciovými společnostmi prakticky neměly konkurenci.


Nemocnice České Budějovice totiž získala první, Nemocnici Český Krumlov druhé a Nemocnice Písek třetí místo. Táborská nemocnice se umístila jako šestá a Nemocnice Prachatice byla sedmá. Nemocnice České Budějovice byla navíc v této kategorii druhá nejlepší mezi všemi nemocnicemi bez ohledu na zřizovatele a právní formu. Kategorii Nejlepší nemocnice z pohledu zaměstnanců pak vyhrála Nemocnice Písek a jako druhá se umístila Nemocnice Strakonice.

„Naše nemocnice nepřetržitě zlepšují zdravotní péči, modernizují vybavení i zdokonalují služby pro pacienty a zisk pak dále reinvestují do svého rozvoje. Jedná se o výsledek skvělé práce vedení těchto zařízení i všech zaměstnanců, za což jim patří velké poděkování. Zároveň se ale jedná i o skvělou vizitku kraje, který nemocnice spravuje,“ uzavřela Stráská.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Radek Šíma za Krajský úřad Jihočeského kraje v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:kú)