Svátek má: Michaela

Regiony

Velikost textu:

Strážníci vyjížděli na potyčku dvou mužů v Suchém Vrbném

Strážníci vyjížděli na potyčku dvou mužů v Suchém Vrbném

V úterý večer strážníci stíhali jednoho z účastníků potyčky na Suchovrbenském náměstí. Za neuposlechnutí výzev strážníků si muž vysloužil nasazení služebních pout, předvedení na služebnu policie a nakonec i pokutu.

Ilustrační foto
21. října 2017 - 07:30

V půl deváté večer vyjížděly hlídky městské policie na oznámení o potyčce dvou mužů na Suchovrbenském náměstí. Potyčce měli přihlížet další čtyři muži. Strážníci při příjezdu na místo spatřili muže, který se před nimi dal okamžitě na útěk. Na jejich opakované výzvy, aby se zastavil, však muž nereagoval. Strážníci muže vzápětí dostihli a jeho dalšímu útěku zabránili nasazením služebních pout.

Na místě události se ještě nacházeli dva další svědci celé události. Ti strážníkům prozradili, že druhý účastník potyčky utekl ještě před příjezdem strážníků. Při útěku však tomuto muži vypadla z kapsy peněženka i s jeho osobními doklady. Strážníci nález převzali. Od spoutaného muže se dozvěděli, že se jednalo pouze o kamarádský spor. Důvod sporu však neprozradil a odmítal událost dál řešit.

Muž u sebe neměl žádné osobní doklady, proto ho strážníci předvedli ke zjištění totožnosti na nedaleké Obvodní oddělení Policie ČR. Ukázalo se, že se jedná o pětadvacetiletého muže z Mělnicka. Strážníci ho nakonec zbavili pout a přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci s ním vyřešili pokutou.


Jihoceskenovinky.cz informovala o případu Mgr. Věra Školková, tisková mluvčí Městské policie České Budějovice.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.)