Svátek má: Dobromila

Regiony

Velikost textu:

Strážníci zachránili muže, který chtěl skočit z mostu

Strážníci zachránili muže, který chtěl skočit z mostu

Písečtí strážníci zachránili ve středu 23. listopadu odpoledne život zhruba třicetiletému muži, který chtěl skočit na hlavní silnici I/20 z mostu, jenž vede mezi Burketovou a Svatoplukovou ulicí.

Záchrana sebevraha
27. listopadu 2022 - 07:30

Strážníci na místo vyjížděli na základě několika oznámení na linku 156 kolem půl druhé. „Oznamovatelé uvedli, že za zábradlím stojí osoba, která se chystá spáchat sebevraždu skokem z mostu. O události jsme vyrozuměli obvodní oddělení Policie ČR a na místo jsme vyslali naše autohlídky. Hlídku vyslala i Policie ČR,“ řekl zástupce velitele Městské policie Písek Jaroslav Rapant.

Strážníci na místo dorazili jako první. „Za zábradlím přemostění silnice stál asi třicetiletý muž a oběma rukama se ho držel. Hovořila s ním žena, která šla náhodou kolem. Strážníci hned převzali iniciativu a začali s ním mluvit. Dozvěděli se od něj, že se mu v životě nedaří a má nepřekonatelné problémy, proto chce svůj život ukončit skokem z výšky,“ přiblížil Jaroslav Rapant.

Strážníci se mu snažili sebevraždu rozmluvit, muž ale na svém záměru trval, pustil se zábradlí a připravoval se na skok. Nicméně po chvíli se zábradlí opět chytil. Následovalo další vyjednávání. Jeden ze strážníků se snažil muže uklidnit a úmysl spáchat sebevraždu mu rozmlouval. Muž se však ale znovu pustil zábradlí a nebezpečně se naklonil mimo přemostění komunikace.

„Bylo jasné, že je odhodlán z mostu skočit. Ve chvíli, kdy byl otočen zády ke strážníkům a stále s nimi hovořil, ho jeden z našich mužů uchopil za tělo a levou ruku, za pravou paži ho chytili další dva strážníci a přetáhli ho přes zábradlí na komunikaci,“ popsal dramatické okamžiky zástupce velitele.Poté jej strážníci odvedli do služebního vozu, kde byl pod dohledem. Mezitím se na místo dostavily v těsném sledu autohlídka Policie ČR a lékař rychlé záchranné služby. Strážníci pak muže převedli do sanitky, kde jej do péče převzali zdravotníci. Hlídku Policie ČR pak seznámili se všemi skutečnostmi, které se odehrály do jejich příjezdu.

Strážníkům, kteří nešťastnému muži zabránili skočit z mostu, patří velké poděkování za jejich profesionalitu a duchapřítomnost!

Jihoceskenovinky.cz informovala Petra Měšťanová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)Nejčtenější

Souhlasíte s tvrzením premiéra Fialy, že jsme ve válce?

Ano
transparent.gif transparent.gif
34%
Ne
transparent.gif transparent.gif
66%