Svátek má: Ivan

Regiony

Velikost textu:

Studenti Jihočeské univerzity pořádají festival umění

Studenti Jihočeské univerzity pořádají festival umění

Už druhý ročník festivalu umění Art Day pořádají letos studenti pod záštitou Studentské Unie Jihočeské  univerzity (SUJU).

ART DAY na Jihočeské univerzitě
18. března 2019 - 07:30

Art Day je dvoudenním festivalem umění, který tvoří převážně student i z Českých Budějovic. Proběhne ve dnech 25. 3. a 26. 3. 2019 ve Studentském klubu Kampa, tedy přímo v samém srdci univerzitního kampusu.

Na festivalu se návštěvníci mohou setkat nejen s uměním výtvarným, ale i múzickým. Konkrétně si zde přijdou na své příznivci fotografování, malování, autorské tvorby (psaní), hudby, tance i hraní. Studenti svou kreativní činností inspirují ostatní studenty středních a vysokých škol, ale i širokou veřejnost z celých Českých Budějovic. Umělci rovněž sdílí své příběhy a kontext vlastní tvorby. Někteří si dokonce pro účastníky festivalu při pravili workshopy a dají jim tak možnost vyzkoušet si tvůrčí činnost na vlastní kůži.

„Hlavní myšlenkou festivalu je ukázat, že mezi mladými lidmi je kopa talentu, se kterým se nebojí vyjít na světlo. Každý, kdo se chce o svůj um s námi ostatními podělit, může tak učinit registrací na facebookové události festivalu: Art Day na Jihočeské univerzitě!“, říká hlavní koordinátor festivalu Jana Velhartická. „Zde návštěvníci také naleznou podrobný program celého festivalu“, doplňuje koordinátorka.



SUJU je spolek působící pod záštitou Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích. Jeho hlavním cílem je zpestřit život v kampusu a propojit studenty napříč všemi fakultami. Mezi další události , které spolek pořádá, patří například Seznamovák Jihočeské univerzity, Hokejový souboj JU x VŠTE, Foodfestival, festival hudby Kampus žije a velké množství workshopů a přednášek na různá témata. Díky SUJU se tak studenti mohli v minulosti setkat například s Janem Krausem, sexuologem Radimem Uzlem nebo s Kazmou Kazmitchem.

Jihoceskenovinky.cz informoval BcA. Štěpán Kuděj, DiS. vedoucí útvaru marketingu a tiskový mluvčí Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:jcu)