Svátek má: Květa

Regiony

Velikost textu:

Studie řeší parkování i zanedbanou lokalitu u Nemocnice Písek

Studie řeší parkování i zanedbanou lokalitu u Nemocnice Písek

Především nedostatek parkovacích míst řeší Studie nástupního prostoru Nemocnice Písek. Její veřejné projednání se uskuteční 19. září od 15.30 hodin v zasedací místnosti č. 14 v budově městského úřadu v Budovcově ulici.

Nemocnice Písek
10. září 2017 - 07:30

„Od vedení města i pracovníků příslušných odborů lidé opakovaně požadují vyřešit komplikované parkování v této lokalitě,“ říká místostarosta Josef Knot. „Ve všední dny tu bývá obvykle zaplněné jak parkoviště, kde je stání zpoplatněno, tak zejména přilehlé ulice s parkováním zdarma.“

Studie, kterou pro město vypracoval ateliér Fact, je prvním výrazným krokem k řešení současného neutěšeného stavu. Na pozemcích města i Jihočeského kraje se o místo pro parkování „přetahují“ klienti a zaměstnanci hned několika krajských organizací (nemocnice, průmyslové školy a domova pro seniory) s obyvateli okolních domů. „Proto také jednáme s Krajským úřadem v Českých Budějovicích o možnosti společné investice,“ vysvětluje Josef Knot.

Lokalita se nachází v jihovýchodní části města na křížení ulic Budějovická a U Obory. Neudržovaná zeleň s náletovými dřevinami tu obklopuje nevzhledné horkovodní potrubí.

„Studie má prověřit, jak by se celé území dalo zapojit do veřejně přístupného prostoru před nemocnicí. Jde také o posílení jeho vazby s centrem města. Tím by tato lokalita získala zcela jinou kvalitu," říká městský architekt Josef Zábranský.

Návrh zároveň předpokládá, že zde vzniknou i nové cesty pro pěší. To bude další impuls pro rozvoj této dosud zanedbávané části Písku. V návrhu jsou pak především parkovací plochy s přístupem z Budějovické ulice i z parkoviště před nemocnicí.


„Ve dvou úrovních by zde mělo vzniknout jednak městské záchytné parkoviště s kapacitou 59 míst pro návštěvníky nemocnice i návštěvníky centra města a dále na pozemcích kraje budou řešeny parkovací plochy pro dalších 60 aut. Tato kapacita by sloužila hlavně nemocnici a DPS Světlo,“ doplňuje místostarosta Josef Knot.

Studie, která bude 19. září poprvé projednána s veřejností, je návrhem nového plnohodnotného městského prostoru s kvalitními povrchy, mobiliářem a udržovanou zelení, který bude vhodně navazovat na sousední zastavěné území i veřejná prostranství.

Jihoceskenovinky.cz informovala Irena Malotová, tisková mluvčí Městského úřadu Písek.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.nem.)