Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Světová serie juniorů na horských kolech v Bad Saeckingen

Světová serie juniorů na horských kolech v Bad Saeckingen

Na německo švýcarských hranicích v lázeňském městečku Bad Saeckingen se o víkendu jel další závod světové juniorské serie a závod HC kategorie.

Tereza Sásková
11.duben 2017 - 07:30

Tým České spořitelny Specialized junior se tentokrát zůčastnil v širším složení, řady juniorů posílil Matěj Bedrník.

První se na start postavili ráno závodníci v kategorii U 23, zde zajel nejlépe student vimperského gymnázia Jan Vastl, Jaromír Skála dojel na 52.místě , Jukub Kadlec do závodu nenastoupil kvůli zdravotní indispozici. V závodě juniorů skvěle odstartoval David Zadák, který po první kole vedl, pak si ale na jednom skoku trochu ufoukl zadni kolo a musel zpomalit a vcíli byl nakonec 13.

František Honsa po pomalejším začátku v závěru závodu zrychlil a dojel na 34. místě . Samuel Jirouš a Matěj Bedrník stáli na startu svorně v poslední řadě skoro stočlenného startovního pole, více sil měl v druhé polovině závodu Samuel Jirouš který dojel na celkovém 49. místě, Matěj Bedrník byl v cíli 59.


Závod juniorek byl úrovázen velmi horkým počasím a pády některých závodnic, které nezvládly technickou trať, a během závodu dokonce došlo ke změně tratě, když byly vypuštěny pasáže ve kterých došlo k nejtěžším pádům. Pád se nevyhnul ani Tereze Sáskové , které se v jednom ze sjezdů neuhnula pomalejší závodnice a došlo ke střetu. I tak vybojoval Tereza pěkné 14. místo, které jé zaručuje další příděl bodů do mezinárodního žebříčku.

Další víkend čeká celý tým první ze závodů českého poháru v Kutné Hoře. Jihoceskenovinky.cz informoval Jiří Lutovský za tým České spořitelny Specialized junior.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:j.lutovsky)