Svátek má: Erika

Regiony

Velikost textu:

Svoz odpadů ve městě Tábor bude probíhat standardně

Svoz odpadů ve městě Tábor bude probíhat standardně

V období vánočních a novoročních svátků vzniká často více odpadu než obvykle. Lidé jsou doma, více vaří a hlavně rozbalují vánoční dárky. Stává se proto, že se hlavně kolem kontejnerů na separovaný odpad kupí hromady odložených odpadů.

Tábor
28. prosince 2022 - 07:30

„Ideální by bylo, kdyby se každý, kdo potřebuje odpad vyhodit, předem přesvědčil, zda je v kontejneru dost místa a případně odnesl odpad jinam nebo si počkal, až bude kontejner volný,“ přeje si Lenka Koubková z městského Odboru životního prostředí (OŽP).

Svoz veškerých odpadů ve městě Tábor bude během vánočních svátků probíhat standardně, to znamená i v pondělí 26. 12. o druhém svátku vánočním. „Kromě toho bude po městě jezdit i dodávkové vozidlo, které bude svážet separované odpady odložené u kontejnerů. Popeláři budou sbírat vše, co u kontejneřišť najdou. Tím ale nechci nikoho nabádat k tomu, aby odpadky odkládal na zem. Nikdo nechceme, aby v okolí našich domovů byl o Vánocích nepořádek,“ uvedla Lenka Koubková.

První týden v lednu 2023 začne také svoz vánočních stromků. Zpočátku jedenkrát za týden, od 9. ledna už třikrát v týdnu. Nejintenzivněji bude svoz probíhat na sídlištích, následně na Novém a Starém městě. Příměstské části budou svezeny až ve druhé polovině ledna, protože zde si většinou obyvatelé stromek zpracují sami.

„Žádáme občany, aby stromky odkládali ke kontejnerům nebo popelnicím pokud možno vcelku, aby usnadnili pracovníků Technických služeb další manipulaci. Také nedoporučujeme vyhazovat stromky z oken. Mohli byste někoho zranit a ke kontejnerům se obvykle netrefíte,“ míní Lenka Koubková.Pokud bude mít někdo pocit, že je stromek na ulici už příliš dlouho, může na něj upozornit prostřednictvím webové aplikace „Dej tip“, popřípadě na e-mailovou adresu pověřeného pracovníka OŽP: .zc.robatum@kezarm.valsinats Předpokladem je, že pravidelný svoz stromečků skončí s posledními dny ledna.

Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí Městského úřadu v Táboře.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.měú)Souhlasíte s vyjádřením olympionika Davida Svobody, že politika do sportu nepatří?

Ano
transparent.gif transparent.gif
51%
Ne
transparent.gif transparent.gif
24%
Nevím
transparent.gif transparent.gif
25%