Svátek má: Zdeněk

Regiony

Velikost textu:

Tábor bude hostit vyhlášení jihočeských Cen Ď

Tábor bude hostit vyhlášení jihočeských Cen Ď

Cena Ď je česká cena udělovaná od roku 2001 mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice.

Tábor
12.březen 2017 - 07:30
Celostátnímu kolu předcházejí jednotlivá krajská kola, do nichž mohou organizátoři kulturních, charitativních, vědeckých, vzdělávacích a dalších akcí nominovat své podporovatele. Uzávěrka nominací pro Jihočeský kraj je v úterý 21. března 2017. Slavnostní vyhlášení cen Ď za Jihočeský kraj proběhne v táborském Divadle Oskara Nedbala ve středu 12. dubna 2017. Nad vyhlášením převzala záštitu místostarostka města Mgr. Kateřina Bláhová.

Nominace do krajského kola ceny Ď 2017 mohou přihlásit charitativní organizace, nemocnice, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, divadla, dětské domovy, hrady a zámky, muzea, knihovny, pořadatelé kulturních a dalších veřejně prospěšných akcí, zájmové spolky, sdružení apod. do 21. března 2017.


Samotná nominace na tuto cenu pro nominovaného znamená, že mu bylo za jeho pomoc veřejně poděkováno. Výše poskytnutých finančních prostředků není rozhodující. Mnohem důležitější je význam pomoci a její dopad pro toho, kdo byl podpořen.

Všechny nominace jsou zveřejněny na webu ceny Ď. Všem nominovaným je poděkováno jak v krajském tak v celostátním kole. Vybraní nominovaní obdrží symbol poděkování – cenu Ď. Navržené nominace za Jihočeský kraj posuzuje šestičlenné kolegium složené ze zástupců kulturních a společenských organizací a veřejné správy. Zároveň se každá nominace plnohodnotně zúčastní celostátního finále, které se uskuteční v červnu 2017 v Národním divadle.

Nominace do finále ceny Ď je možné podávat do 30. dubna 2017. Záštitu nad celým projektem pro rok 2017 převzal ministr kultury Mgr. Daniel Herman. Podrobné informace k udělování cen a nominační tabulku naleznete na www.cena-d.cz.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Lubomír Šrámek, tajemník Městského úřadu Tábor.

(jv,jJihoceskenovinky.cz foto:arch.tábor)