Svátek má: Lucie

Regiony

Velikost textu:

Tábor bude opět hostit vyhlášení jihočeských Cen Ď

Tábor bude opět hostit vyhlášení jihočeských Cen Ď

Cena Ď je česká cena udělovaná od roku 2001 mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v České republice.

Tábor
9. března 2018 - 07:30

Nominací na tuto cenu mohou organizátoři kulturních, charitativních, vědeckých, vzdělávacích a dalších akcí poděkovat svým podporovatelům. Uzávěrka nominací pro Jihočeský kraj je ve čtvrtek 15. března 2018. Slavnostní vyhlášení cen Ď za Jihočeský kraj proběhne v táborském Divadle Oskara Nedbala ve středu 4. dubna 2018. Nad vyhlášením převzala záštitu místostarostka města Mgr. Kateřina Bláhová.

Nominace do krajského kola ceny Ď 2018 mohou podávat charitativní organizace, nemocnice, školy, domovy pro seniory, ústavy sociální péče, divadla, dětské domovy, hrady a zámky, muzea, knihovny, ochotnické spolky, pořadatelé veřejně prospěšných projektů, dobročinných nebo kulturních akcí. Po dohodě s pořadateli může nominovat též občan České republiky. Uzávěrka nominací je ve čtvrtek 15. března 2018.


Samotná nominace na tuto cenu pro nominovaného znamená, že mu bylo za jeho pomoc veřejně poděkováno. Výše poskytnutých finančních prostředků není rozhodující. Mnohem důležitější je význam pomoci a její dopad pro toho, kdo byl podpořen.

Jen co hasiči přišli na ranní směnu, už museli dvakrát zasahovat

Všechny nominace jsou zveřejněny na webu ceny Ď. Všem nominovaným je poděkováno jak v krajském tak v celostátním kole. Vybraní nominovaní obdrží symbol poděkování – cenu Ď. Všechny navržené nominace za Jihočeský kraj posuzuje pětičlenné kolegium složené ze zástupců kulturních a společenských organizací a veřejné správy. Zároveň se každá nominace plnohodnotně zúčastní celostátního finále, které se uskuteční 7. června 2018 ve Stavovském divadle. Nominace do finále ceny Ď je možné podávat do 15. dubna 2018.

Jihoceskenovinky.cz informoval Ing. Lubomír Šrámek, tajemník Městského úřadu Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:arch.mú)