Svátek má: Jaromír

Regiony

Velikost textu:

Tábor láká na 30. ročník historického festivalu Táborská setkání

Tábor láká na 30. ročník historického festivalu Táborská setkání

Historický festival Táborská setkání, jedna z největších akcí tohoto druhu v ČR, vstupuje letos do jubilejního třicátého ročníku.

Táborská setkání 2021
6. září 2021 - 07:30

Od pátku 10. září do neděle 12. září 2021 se vlády nad městem opět ujmou hejtman Jan Žižka a jeho věrní. Vedení města Tábora ujišťuje, že festival bude respektovat veškerá protipandemická opatření Ministerstva zdravotnictví, která se týkají boje proti šíření onemocnění Covid-19.

Připravit dramaturgii tak rozsáhlé a organizačně náročné akce bylo velmi složité. Podmínky, za jakých se festival v koronavirové době může konat, se totiž neustále měnily. „Na začátku května jsme téměř nedoufali, že by se festival mohl konat. Během května a června jsme program postupně zvětšovali, jak se uvolňovala opatření,“ uvedla vedoucí městského Odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková.

Stejně jako minulý rok, tak i letos se nebude platit vstupné. Návštěvníci se ale budou muset obejít bez oblíbených průvodů a vystoupení souborů z partnerských měst. Pořadatelé a účastníci festivalu jsou povinni dodržovat hygienická opatření platná dle aktuální epidemiologické situace v den konání akce. Pro účastníky festivalu, kteří v den konání akce nebudou splňovat podmínky dle aktuálního nařízení, bude k dispozici testovací místo na Křižíkově náměstí (u sochy Brána času), a to v době: 10. září 18.00–23.00 hod., 11. září 10.00–23.00 hod., 12. září 10.00–17.00 hod. Na tomto místě budou mít návštěvníci festivalu možnost se otestovat antigenním testem. Cena testu bude 100 Kč.

Program 30. ročníku Táborských setkání, která mají od založení ve vínku slogan „Potkat se, poznat se, porozumět si“, bude i přes omezení velmi bohatý.U příležitosti jubilejního ročníku vydá město Tábora v elektronické i papírové podobě almanach, který bude obsahovat vzpomínky pamětníků, zakladatelů festivalu, pohledy táborských osobností na význam akce, fotografie a plakáty z jednotlivých ročníků. Ve Vodárenské věži se návštěvníci mohou těšit na výstavu plakátů z třicetileté historie Táborských setkání. Přímo na výstavě se uskuteční hlasování o nejhezčí plakát.
Jihoceskenovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák za MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz foto:měú)