Svátek má: Jitka

Regiony

Velikost textu:

Tábor schválil schodkový rozpočet, investuje čtvrt miliardy korun

Tábor schválil schodkový rozpočet, investuje čtvrt miliardy korun

Zastupitelstvo města Tábora schválilo rozpočet na rok 2020. Celkové příjmy po konsolidaci činí cca 884,46 milionu Kč, celkové výdaje po konsolidaci 963,15 milionu Kč.

Ilustrační foto
29. prosince 2019 - 07:30

Rozpočet je tedy mírně schodkový. Schodek rozpočtu pokryje nový úvěr, prostředky z Fondu rezerv a rozvoje a z Fondu pokut.

Jak vysvětlil starosta Tábora Štěpán Pavlík, tvorba rozpočtu jako strategického dokumentu má svůj harmonogram vzniku, přesná pravidla a vývoj. První struktura vzniká na jaře, vedení města ve spolupráci s odbory nastavuje finanční limity, projednává ho několikrát rada města, pracovní porada zastupitelů, finanční výbor, teprve pak je předkládán zastupitelstvu.

„Rozpočet jsme koncipovali obezřetně, opatrně. Očekáváme, že ve výběru daní nastanou horší časy,“ uvedl Štěpán Pavlík.


Roste podíl kapitálových výdajů. Na ně je určena částka přes 258 milionů korun, což představuje 26,82 % všech výdajů města. Nejvíce peněz spotřebuje výstavba Centra pro seniory (100 milionů), rekonstrukce bytového fondu (více než 27 milionů), výstavba parkovacího domu na Sídlišti nad Lužnicí (25 milionů korun), statické zajištění opěrné zdi v ulici Pod Tržním náměstím (16 milionů), druhá část II. etapy stavebních úprav Budějovické ulice (od Havlíčkovy ulice k poliklinice, 7 milionů). Na výkupy pozemků je vyčleněno 5 milionů Kč. Na budovy, haly a stavby poputuje 63 procent kapitálových výdajů.

 Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, tiskový mluvčí, Město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch)