Svátek má: Ondřej

Regiony

Velikost textu:

Tábor schválil slevy na nájemném z prostor sloužících k podnikání

Tábor schválil slevy na nájemném z prostor sloužících k podnikání

Město odhaduje, že na třicetiprocentní příspěvky z rozpočtu vydá částku 300 až 350 tisíc korun.

Ilustrační foto
7. září 2020 - 07:30

Zastupitelstvo Města Tábora také schválilo udělení slevy na nájemném z nájmu prostor sloužících k podnikání žadatelům, kteří jsou zároveň žadateli o příspěvek z programu „Ministerstva průmyslu a obchodu – Nájemné“ slevu na nájemném ve výši 30 % za období od 1. 4. 2020 do 30. 6. 2020 za podmínky, že uzavřou s městem dohodu o závazku případného navrácení slevy, pokud příspěvek ministerstva neobdrží.

Vládní záměr Tábor zaregistroval několik dní před konáním předchozího zastupitelstva na konci června. Jak sdělil starosta Štěpán Pavlík, nebylo v silách úřadu podpůrný program zadministrovat a nechat schválit dříve než 31. srpna 2020.

Vládní program se uzavře s koncem září, takže je čas žádost podat. „V principu jde o to, že stát dá žadateli 50 procent, pokud město dá 30 procent. Na nájemce zbude si uhradit 20 procent za měsíce duben, květen, červen,“ uvedl starosta Tábora, který připomněl, že Tábor za březen z vlastní inciativy odpustil nájemcům městských prostor 100 procent nájemného.

Potíž přidělení nových slev tkví v tom, že stát zkontroluje žádost a vydá kladné stanovisko v okamžiku, kdy od města už žadatel 30 procent bude mít na účtu. Město je musí poslat napřed. To je podmínka úspěšného vyřízení žádosti u státu. „Tuto situace ošetříme tím, že žadatel podepíše v dohodě s městem závazek, že pokud mu nebude udělena padesátiprocentní podpora státu, tak třicet procent od města bude muset vrátit,“ vysvětlil Štěpán Pavlík.

Táborští zastupitelé schválili nově organizované grantové programy

Město odhaduje, že na třicetiprocentní příspěvky z rozpočtu vydá částku 300 až 350 tisíc korun.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, mluvčí MěÚ Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:arch.)