Svátek má: Alexandr

Regiony

Velikost textu:

Tábor vydal kalendář akcí k výročí města

Tábor vydal kalendář akcí k výročí města

Čerstvě vydaný kalendář akcí k výročí města Tábora, který letos slaví po celý rok 600 let od svého založení, je určen zejména lidem, kteří dávají přednost papírově vytištěným programům a brožurkám.

Brožura
16. ledna 2020 - 07:30

Obálka kalendáře má svítivě červenou barvu, aby připoutala pozornost. Jak vysvětlila vedoucí městského Odboru kultury a cestovního ruchu Radka Šimková, brožuru si zájemci mohou vyzvednout v Infocentru na Žižkově náměstí, v budovách městského úřadu a také zhruba v 70 stojánkách po celém městě. Brožura se snadno vejde do kabelky či náprsní kapsy kabátu.

Práce na ní započaly loni v květnu. Město oslovilo všechny organizace, pořadatele, spolky či kluby, které ve výročním roce budu pořádat svoje akce. Výsledkem je společný propagační materiál, který se stane průvodcem celoročními oslavami. V závěru se v něm píše o dalších významných výročích Tábora v roce 2020.


Souběžně s tím se oslavám samozřejmě věnuje průběžně aktualizovaný web. Jak podotkla Radka Šimková, změna programu je vyhrazena a s jednou už přispěchala. Slavnostní představení knihy „Tábor – o městě pevnosti“ v gotickém sále Staré radnice se neuskuteční ve čtvrtek 26. března, nýbrž už v úterý 24. března.


„Důvodem změny je, že jsme se až po vytištění kalendáře dozvěděli, že hlavní autor publikace Zdeněk Vybíral zastupuje v původním termínu Husitské muzeum na otevření nové expozice věnované Janu Amosovi Komenskému v nizozemském Naardenu. A my jsme nechtěli, aby na slavnostním představení knihy chyběl,“ uvedla vedoucí odboru. Za chybu v programu se město omlouvá. Brožura je zdarma a vyšla v nákladu 3 000 kusů.

Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, koordinátor pro komunikaci s veřejností a médii, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:tábor)