Svátek má: Olga

Regiony

Velikost textu:

Táborská Kozí stezka bude uzavřena až do konce května příštího roku

Táborská Kozí stezka bude uzavřena až do konce května příštího roku

Kozí stezka, frekventovaný chodník mezi táborskými ulicemi Jordánská a Kpt. Jaroše, kudy chodí lidé ze Starého města pěšky mj. do nemocnice či zpět, je uzavřen. Uzavírka platí až do 31. května 2020.

Uzavřená Kozí stezka
18. listopadu 2019 - 07:30

Důvodem je, že ve zmiňované lokalitě probíhá investiční akce Vodárenské společnosti Táborsko (VST), s.r.o., s názvem „Tábor-Klokoty, přetížení kanalizace u nemocnice – 1. etapa“.
 
Jak vysvětlil technický náměstek VST Oldřich Zimmel, jedná se o rekonstrukci a zkapacitnění kanalizace pro veřejnou potřebu, kdy bude stávající jednotná kanalizace z kameniny v dimenzi 300 milimetrů, která je v nevyhovujícím technickém stavu, je málo kapacitní a vede přes soukromé pozemky, nahrazena novou kanalizací z kameniny v dimenzích 400 a 500 milimetrů a bude vymístěna do veřejného prostranství.


Celková délka úseku nově zrekonstruované stoky bude cca 200 metrů. Výběrové řízení na tuto investiční akci vyhrála firma DAICH spol. s.r.o., která má dílo dokončit dle uzavřené smlouvy do 31. 5. 2020. V rámci této akce bylo prováděcí firmě DAICH spol. s.r.o. vydáno silničním správním úřadem rozhodnutí o povolení zvláštního užívání komunikace, tedy umístění záboru, a to od 21. 10. 2019 do 31. 5. 2020.
 
„Lidé musejí chodit s opatrností ulicí Jordánská," upozorňuje Luboš Dvořák.


Jihočeskénovinky.cz informoval Mgr. Luboš Dvořák, koordinátor pro komunikaci s veřejností a médii, město Tábor.

(jv,jihoceskenovinky.cz,foto:meutabor)